Jak wybrać domek letniskowy?

Jak wybrać domek letniskowy?

Własny domek letniskowy to spora wygoda oraz doskonałe rozwiązanie dla tych osób, które cenią sobie spokojny wypoczynek w ładnym i przyjemnym otoczeniu. Jest to co prawda przedsięwzięcie wiążące się z dość znacznymi nakładami finansowymi, niemniej jednak na dłuższą metę się kalkuluje – z tego chociażby powodu, że inwestowanie w nieruchomości bardzo się opłaca.

Wybór odpowiedniego domku letniskowego to skomplikowana sprawa wymagająca uwzględnienia wielu przesłanek. Wiele w tym momencie zależy od lokalizacji – im jest ona atrakcyjniejsza, w tym większym stopniu przekłada się to na cenę nieruchomości. Oczywiście trzeba mieć na uwadze nie tylko własne możliwości finansowe, ale także i szereg innych czynników. Co się zaś tyczy lokalizacji, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na to czy okolica jest bezpieczna. Niezwykle istotne w omawianym kontekście jest m. in. to z jaką częstotliwością będzie użytkowany domek – jedynie w sezonie czy przez cały rok? Jeśli tylko w sezonie, warto zastanowić się nad wynajęciem profesjonalnej firmy ochroniarskiej.

Niebagatelne znaczenie ma również wielkość domku letniskowego – tutaj zaś najistotniejsze jest to jak dużo osób będzie z niego w tym samym czasie korzystać. Ponadto wielkość posesji przekłada się także na wysokość podatku od nieruchomości jaki trzeba uiszczać co roku.

Pozostaje ponadto pytanie na jaką formę inwestycji się zdecydować? Kupić działkę wraz z domkiem? A może lepiej nabyć samą działkę, a na niej postawić domek? Można go wybudować we własnym zakresie od podstaw, co wiąże się jednak z koniecznością załatwiania dodatkowych spraw. Wygodniej zapewne jest kupić gotowy model przeznaczony do samodzielnego montażu – warto zatem zapoznać się z rynkową ofertą w tym zakresie.

 

1. Domek Finlandia 

Domek Finlandia pochodzi ze sklepu Ogrodosfera.pl.

Jedną z ważniejszych budowli w ogrodzie jest domek letniskowy. Jest to miejsce, gdzie można odpocząć, porozmawiać, a w
końcu schronić się przed deszczem lub słońcem. Technologia produkcji domków z drewna oparta jest na długoletnim doświadczeniu. Ideą działalnosci jest projektowanie i
sprzedaż domków z litych balii świerkowych w oparciu o zaawansowaną technilogie i wysoka jakością surowca
skandynawskiego. Dlatego możemy zagwarantować produkty wysokiej jakości. Domek powstał przy użyciu nowoczesnej maszyny AUER BL100A do cyfrowej obróbki drewna.To skomplikowane urządzenie sterowane komputerowo przetwarza projekty z biura konstrukcyjnego z niewiarygodną dokładnością. Dzięki użytkowaniu najnowszych technologii gwarantujemy dokładność i krótkie terminy realizacji.

Cena: 53 890 zł.

2. Domek letniskowy Chorwacja

Domek letniskowy Chorwacja pochodzi ze sklepu Ogrodosfera.pl.

Domek budowany w oparciu o nowoczesne technologie budowlane z litych balii świerkowych pochodzących ze skandynawskich lasów. Charakteryzuje się m. in. krótkim czasem montażu, stosunkowo niewielkim ciężarem oraz bardzo dobrą izolacją termiczną. Całość prezentuje się zgrabnie i elegancko. Grubość każdego bala wynosi 45 mm. W wersji podstawowej domek posiada dach kryty papą i jest dostarczany klientowi w stanie surowym, bez malowania. Istnieje możliwość zamówienia dodatkowych opcji jak np. malowanie czy montaż.

Cena: 17 900,00 zł.

3. Domek letniskowy Czechy

Domek letniskowy Czechy pochodzi ze sklepu Fabrykaogrodow.pl.

Domek o klasycznym i jednocześnie szykownym wyglądzie. Z powodzeniem spełni oczekiwania większej rodziny. Wykonany został z litych balii świerkowych pochodzących ze skandynawskich lasów przy zastosowaniu najnowocześniejszych technologii. Solidna konstrukcja gwarantuje długoletnie, bezpieczne użytkowanie. Poszczególne elementy domku powstały w nowoczesnym park maszynowym, dzięki czemu pasują do siebie idealnie. W wersji podstawowej domek nie jest malowany i posiada dach kryty papą. Klient ma jednak do wyboru szereg dodatkowych opcji podnoszących funkcjonalność opisywanego modelu.

Cena: 34 500,00 zł.

4. Domek Serbia

Domek Serbia pochodzi ze sklepu Fabrykaogrodow.pl.

Domek letniskowy o wyjątkowo przyjemnym wyglądzie z rustykalną nutą. Wygodny i gwarantujący wypoczynek w komfortowych warunkach. Klientowi dostarczany jest w formie zestawu składającego się z następujących części: domek z dachem obitym papą, podłoga, podwójne drzwi zamykane na klucz (z szybami), trzy okna, elementy niezbędne do montażu oraz instrukcja obsługi. Na życzenie klienta istnieje możliwość zamówienia dodatkowo płatnych opcji jak m. in. montaż, malowanie czy pokrycie dachu gontem.

Cena: 14 550,00 zł.

5. Domek Letniskowy San Francisco

Domek Letniskowy San Francisco pochodzi ze sklepu Andrewex.

Domek wykonany z wysokiej jakości bali świerkowych – każdy o grubości 45 mm. Domek jest wyposażony w dwa okna oraz w dach pokryty papą. Do robienia podłogi zostały wykorzystane specjalne deski o grubości 19 mm. Elegancki i gustowny model, który jest łatwy w modyfikacji oraz konserwacji. Klientowi jest on dostarczany w formie zestawu przeznaczonego do samodzielnego montażu, który nie powinien zająć więcej niż kilka dni. Oferowanych jest wiele dodatkowych opcji do wyboru jak np. malowanie, montaż czy pokrycie dachu gontem bitumicznym.

Cena: 18 393,00 zł.

6. Domek Letniskowy Salem

Domek Letniskowy Salem pochodzi ze sklepu Andrewex.

Domek wykonany z surowego, wysokogatunkowego drewna świerkowego. Wyjątkowo dekoracyjny i komfortowy model, który z pewnością zadowoli gusta najbardziej wymagających klientów stawiających na jakość oraz wygodę. Rozmiar domku po montażu wynosi 445 x 590 cm, zaś jego wysokość w szczycie to 360 cm. Model wyprodukowany z bali – grubość każdego z nich wynosi 45 mm. Prosta i nieskomplikowana konstrukcja oraz odpowiednio wykonane elementy sprawiają, że samodzielny montaż domku zajmuje co najwyżej kilka dni.

Cena: 38 415,06 zł.

7. Domek Letniskowy Dallas

Domek Letniskowy Dallas pochodzi ze sklepu Andrewex.

Domek wykonany z wysokiej jakości bali świerkowych – grubość każdego bala wynosi 45 mm. Po zmontowaniu model ten odznacza się rozmiarami 600 x 440 cm oraz wysokości w szczycie wynoszącej 323 cm. Bardzo gustowny model utrzymany w ciekawej stylistyce i z obszernym, zadaszonym tarasem. Domek dostarczany jest klientowi w formie zestawu przeznaczonego do samodzielnego montażu składającego się z elementów wykonanych w nowoczesnej technologii, z dbałością o najdrobniejsze detale. Klient ma możliwość zamówienia dodatkowych opcji.

Cena: 19 059,00 zł.

8. Domek Letniskowy Alabama

Domek Letniskowy Alabama pochodzi ze sklepu Andrewex.

Domek wykonany z surowego drewna świerkowego (jedną z dodatkowych opcji jakie ma do wyboru klient jest malowanie) w nowoczesnej technologii budowlanej. Zastosowanie nalazły tutaj bale – grubość każdego z nich wynosi 40 mm. Domek wyposażony jest w dwa okna oraz w dach pokryty papą (w wersjo podstawowej; opcjonalnie można zamówić pokrycie dachu gontem bitumicznym). Domek skonstruowany jest w sposób umożliwiający ocieplenie go od wewnętrznej strony. Całość prezentuje się z klasą i gustownie.

Cena: 11 891,83 zł.

9. Domek Letniskowy Richmond

Domek Letniskowy Richmond pochodzi ze sklepu Andrewex.

Domek letniskowy o prostym i eleganckim wyglądzie, wykonany z dbałością o wszelakie detale z wysokogatunkowych bali świerkowych (grubość każdego bala wynosi 28 mm). Po zmontowaniu domek posiada rozmiary 400 x 300 cm oraz wysokość w szczycie wynoszącą 245 cm. Model przeznaczony do samodzielnego montażu – zestaw składa się z niezbędnych elementów takich jak domek, dach pokryty papą, podłoga, drzwi oraz okna. Opcjonalnie można zamówić montaż i wiele innych dodatkowych opcji.

Cena: 7 400,45 zł.

10. Domek letniskowy Kuropatwa

Domek letniskowy Kuropatwa pochodzi ze sklepu Dom Mistrza.

Piękny domek utrzymany w klasycznym stylu holenderskim. W skład zestawu podstawowego wchodzą następujące elementy: ściany, podłoga, okna, drzwi, konstrukcja dachowa, deski dachowe oraz wszystkie części niezbędne do montażu (śruby, gwoździe, etc.) – model wyposażony w dwa okna oraz w dwoje drzwi. Parametry każdej ze ścian wynoszą: 34 mm grubość i 2210 mm. Całkowita wysokość domku wynosi 2634 mm. W zakres dodatkowych usług wchodzą m. in. impregnacja, montaż oraz system rynnowy.

Cena: 23 799 zł

11. Domek letniskowy Sroka

Domek letniskowy Sroka pochodzi ze sklepu Dom Mistrza.

Domek o całkowitej powierzchni zabudowy wynoszącej 35 m kw. Odznacza się nowoczesnym wyglądem i prostą formą. Jego całkowita wysokość wynosi 3100 mm, natomiast parametry każdej ze ścian przedstawiają się w następujący sposób: grubość 44 mm, wysokość 2375 mm. Model jest wyposażony w pięć okien oraz w jedno- bądź dwuskrzydłowe drzwi. Do klienta wysyłany jest w paczce zawierającej elementy przeznaczone do samodzielnego montażu – opcjonalnie można zamówić montaż (plus inne dodatkowe opcje).

Cena: 23 499 zł

12. Domek letniskowy Sęp

Domek letniskowy Sęp pochodzi ze sklepu Dom Mistrza.

Domek wyposażony w cztery okna oraz w trzy pary jednoskrzydłowych drzwi. Posiada podwójne ściany, co gwarantuje wysoki komfort cieplny. Wykonany z wysokogatunkowego drewna i oferowany klientom w zestawie do samodzielnego montażu. Na zestaw składają się: ściany domu, podłoga domu, okna, drzwi, konstrukcja dachowa, deski dachowe. Domek utrzymany w klasycznej stylistyce, która znakomicie sprawdzi się w praktycznie wszystkich aranżacjach otoczenia. Istnieje możliwość skorzystania z wielu dodatkowych opcji jak montaż czy malowanie.

Cena: 30 549 zł

13. Domek drewniany ANIA gr. ściany 28 mm

Domek drewniany ANIA gr. ściany 28 mm pochodzi ze sklepu Drewbud.

Domek o powierzchni użytkowej wynoszącej 32 m kw. Posiada cztery pomieszczenia, zaś jego całkowite wymiary wynoszą 4 x 6 m. Podłoga i dach strugane jednostronnie. Istnieje możliwość wybrania drewna z jakiego wykonywany jest ten model – w rachubę wchodzi drewno świerkowe bądź sosnowe. Domek wyposażony jest w bardzo funkcjonalne poddasze sypialniane oraz w schody drabiniaste. Model prezentuje się bardzo ciekawie.

Cena: 18 532,00 zł.

14. Domek letniskowy D-11 V gr. ściany 45 mm 

Domek letniskowy D-11 V gr. ściany 45 mm pochodzi ze sklepu Drewbud.

Domek wykonany z desek ściennych o grubości 45 mm każda oraz z desek podłogowych i dachowych o grubości 21 mm. Powierzchnia użytkowa tego modelu wynosi 20,20 m kw. W domku znajduje się jedno duże pomieszczenie o charakterze użytkowym. Ponadto posiada on również taras, co przekłada się na podniesienie jego funkcjonalności. Bardzo wygodny i estetyczny model z dwuspadowym dachem. W komplecie znajdują się stolarka okienna i drzwiowa.

Cena: 13 080,00 zł.

15. Domek letniskowy D-35P gr. ścian 45 mm

Domek letniskowy D-35P gr. ścian 45 mm pochodzi ze sklepu Drewbud.

Wyjątkowy model o powierzchni zabudowy wynoszącej 37,50 m kw. Posiada taras o powierzchni 9,50 m kw. Domek ten posiada łazienkę i trzy pokoje – przy czym pokój dzienny ma aneks kuchenny. Wyposażony jest również w poddasze sypialniane. Klientowi jest dostarczany razem ze stolarką okienną i drzwiową oraz schodami drabiniastymi. Wykonany został z wysokiej jakości desek drewnianych o grubości 45 mm każda.

Cena: 27 532,00 zł.

About author

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *