Jak wybrać kratki do ogrodu?

Jak wybrać kratki do ogrodu?

Spośród wielu elementów znajdujących zastosowanie w ogrodzie można wymienić specjalne kratki, które pełnią różne funkcje. Najczęściej są wykorzystywane jako podpora dla roślin, ale można je także wykorzystywać do podziału ogrodowej przestrzeni.

W sprzedaży można znaleźć rozmaite kratki. Jedne odznaczają się prostym wyglądem, inne zaś są bardziej finezyjne. Dzięki urozmaiconej stylistyce każdy znajdzie taki model, który będzie najbardziej pasować mu do ogrodu. Powierzchnia ogrodu nie ma tu w zasadzie większego znaczenia, gdyż kratki są dostępne w wielu wariantach, jeśli chodzi o wymiary.

Decydując się na zakup kratki ogrodowej, trzeba pamiętać o kilku sprawach. Przede wszystkim powinna ona posiadać stabilną i wytrzymałą konstrukcję – liczy się tutaj zatem jakość materiału, z którego kratka została wykonana. Warto również zwrócić uwagę na sposób wykończenia oraz na to czy drewno zostało zabezpieczone przed wilgocią.

Bogaty asortyment w tym zakresie utrudnia niekiedy dokonanie ostatecznego wyboru. Poniżej prezentujemy kilkanaście propozycji pochodzących z polskich sklepów.

1. Kratka z ramą 25mm 1800 x 510

Kratka z ramą 25mm 1800 x 510 pochodzi ze sklepu Ogrodosfera.pl.

Kratka wykonana z wysokiej jakości drewna sosnowego, które przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych zostało zabezpieczone za pomocą impregnacji ciśnieniowej. Wymiary kratki wynoszą: 1800 mm – wysokość, 510 mm – szerokość Jej waga to 6 kg. Model w przyjemnym, oliwkowo-zielonym kolorze. Wzór ze skośną kratką. Konstrukcja wytrzymała i solidna. Ogromnym atutem tego modelu jest bardzo łatwy montaż.

Cena: 36,00 zł

2. Kratka Oslo

Kratka Oslo pochodzi ze sklepu Garden Center.

Drewniana kratka impregnowana ciśnieniowo, co daje doskonałą ochronę przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych. Udzielana jest 15-letnia gwarancja na butwienie. Bardzo nowoczesny model o aluzyjnej, ażurowej konstrukcji. Piękna i oryginalna ozdoba ogrodu. Można ją z powodzeniem wykorzystać do zabudowy tarasów. Model dostępny jest w kilku rozmiarach – wariant podstawowy odznacza się wymiarami h 180 x 90 cm.

Cena: 169,00 zł

3. Kratka Clementine

Kratka Clementine pochodzi ze sklepu Garden Center.

Wyjątkowa kratka z drewna, gęsto tkana, z oczkami o wymiarach 2 x 2 cm. Idealnie sprawdza się w roli zabezpieczenia przed wiatrem, ponadto zapewnia w ogrodzie prywatność, chroniąc użytkowników przed spojrzeniami osób postronnych. Nie zamyka przestrzeni, stanowi ładną jej ozdobę. Jej wymiary wynoszą h 183×120 cm. Uniwersalny model, który zda egzamin w każdym ogrodzie. Producent: Jagram.

Cena: 119,00 zł

4. Kratka angielska

Kratka angielska pochodzi ze sklepu Garden Center.

Piękna, funkcjonalna i jednocześnie uniwersalna kratka z wysokogatunkowego drewna o bardzo klasycznym wyglądzie idealnie pasującym do wielu aranżacji. Znakomicie nadaje się do wyznaczania poszczególnych stref użytkowych w ogrodzie. Model lekki, a z drugiej strony odznaczający się mocną i stabilną konstrukcją. Dostępny jest w kilku wariantach, jeśli chodzi o rozmiary, przy czym podstawowa wersja to h 183×30 cm. Producent: Jagram.

Cena: 87,80 zł

5. Kratka Premier

Kratka Premier pochodzi ze sklepu Garden Center.

Drewniana kratka o dość dużym rozstawie oczek 5 x 5 cm. Odznacza się bardzo solidną konstrukcją, której podstawę stanowią rama oraz masywne, mocne listwy. Model ten można z powodzeniem wykorzystać w charakterze zewnętrznego ogrodzenia posesji, co na rynku kratek ogrodowych stanowi swego rodzaju innowacyjne rozwiązanie. Kratka posiada rozmiary h 60 x183 cm. Pasują do niej różne rodzaje zakończeń. Producent: Jagram.

Cena: 64,60 zł

6. Kratka Elegance

Kratka Elegance pochodzi ze sklepu Garden Center.

Wyjątkowa kratka wykonana z grubej, drewnianej listwy o gęstym oczku. Świetnie nadaje się do zastosowania zarówno w ogrodzie, jak i na tarasie czy na balkonie. Drewno impregnowane ciśnieniowo. Model ten nie posiada ramy. Charakterystyczna jego cechą jest prosty i jednocześnie szlachetny oraz bardzo elegancki wygląd, który doskonale sprawdzi się w wielu aranżacjach. Kratkę można łączyć w większe powierzchnie. Jej wymiary wynoszą h 180×120 cm. Producent: Jagram.

Cena: 59,90 zł.

7. Kratka rozciągana 1500 x 900 mm Brązowa

Kratka rozciągana 1500 x 900 mm Brązowa pochodzi ze sklepu Andrewex.

Kratka wykonana z suszonego drewna sosnowego, które zostało poddane ciśnieniowej impregnacji i połączone za pomocą nierdzewnych wkrętów. Model ten idealnie się nadaje do zastosowania nie tylko w ogrodzie, ale również na balkonie czy na tarasie. Z powodzeniem można go wykorzystać w charakterze podpory dla roślin. To prosta i jednocześnie elegancka ozdoba odznacza się wysokimi walorami użytkowymi. Wymiary kratki wynoszą 1500 x 900 mm, jej waga to 2,25 kg.

Cena: 24,99 zł.

8. Kratka rozciągana 1800 x 600 mm Zielona

Kratka rozciągana 1800 x 600 mm Zielona pochodzi ze sklepu Andrewex.

Kratka wykonana z wysokiej jakości suszonego drewna sosnowego, które przed szkodliwym działaniem wilgoci i innych niekorzystnych czynników zewnętrznych zostało zabezpieczone za pomocą impregnacji ciśnieniowej. Model w kolorze zielonym. Jego rozmiary wynoszą: 1800 mm – wysokość, 600 mm – szerokość, zaś waga – 1,96 kg. Kratka może służyć jako doskonała podpora dla roślin. Sprawdzi się w wielu aranżacjach z uwagi na swój uniwersalny charakter.

Cena: 19,99 zł

9. Kratki zacinane 1800 x 900 mm (PKZ) Brąz Platinium

Kratki zacinane 1800 x 900 mm (PKZ) Brąz Platinium

Kratki zacinane 1800 x 900 mm (PKZ) Brąz Platinium http://sklep.andrewex.com.pl/kratki-zacinane-1800-x-900-mm-pkz-braz.html

Kratki zacinane 1800 x 900 mm (PKZ) Brąz Platinium pochodzą ze sklepu Andrewex.

Kratka wykonana z wysokiej klasy drewna sosnowego w kolorze brązowym (dostępne są też inne warianty kolorystyczne: zielony, antracyt, pinia, szary, teak, latte). Produkt ten pochodzi z wyjątkowej kolekcji TOULON. Odznacza się następującymi wymiarami: 1800 mm – wysokość, 900 mm – szerokość. Jego waga wynosi 27,45 kg. Powierzchnia wykończona poprzez lakierowanie. Wyjątkowo dekoracyjna kratka.

Cena: 159,00 zł

10. Kratka prosta Complex 60 x 180 cm

Kratka prosta Complex 60 x 180 cm pochodzi ze sklepu Castorama.

Prosta kratka wykonana z najlepszego drewna sosnowego. Kolor – zielony. Doskonale zabezpieczona przed wilgocią. Jest przeznaczona do wykorzystania w charakterze podpory dla różnych gatunków roślin. Można jej używać zarówno w ogrodzie, jak i na balkonie czy na tarasie. Mocna i jednocześnie lekka konstrukcja pasująca do licznych aranżacji. Bardzo uniwersalna. Produkt polski.

Cena: 17,98 zł.

11. Kratka skośna Complex 60 x 180 cm

Kratka skośna Complex 60 x 180 cm pochodzi ze sklepu Castorama.

Kratka wykonana z drewna sosnowego. Odznacza się bardzo interesującą, skośna konstrukcją, dzięki czemu stanowi bardzo ciekawy element aranżacji przestrzeni. Zabezpieczona w odpowiedni sposób przed wilgocią. Kolor – zielony. Jej wymiary wynoszą 60 x 180 cm. Model ten doskonale sprawdzi się w roli podpory dla roślin – ze szczególnym wskazaniem na gatunki pnące. Produkt polski.

Cena: 11,98 zł.

12. Kratka ogrodowa

Kratka ogrodowa pochodzi ze sklepu Pergole Ogrodowe.

Bardzo prosta i jednocześnie elegancka kratka wykonana z wysokiej jakości drewna. Będzie pasować do każdego ogrodu z uwagi na swój bardzo uniwersalny charakter. Można ją wykorzystać zarówno w charakterze elementu rozdzielającego poszczególne strefy użytkowe w ogrodzie, jak i podpory dla roślin. Model ten jest dostępny w kilku rozmiarach, przy czym podstawowy wariant to h 138 x30.

Cena: 29,80 zł.

13. Kratka ogrodowa ścienna

Kratka ogrodowa ścienna pochodzi ze sklepu Pergole Ogrodowe.

Kratka wykonana z wysokiej jakości drewna. Wyróżnia się bardzo ciekawym niestandardowym kształtem. Przeznaczona jest do zamontowania na ścianie, w związku z czym doskonale sprawdzi się nie tylko w ogrodzie, ale również na balkonie czy na tarasie. Odznacza się wysokimi walorami użytkowymi oraz estetycznymi. Pasuje do wielu różnych aranżacji przestrzeni. Dostępna jest w kilku rozmiarach – wariant podstawowy to h 183 x 60|25.

Cena: 59,80 zł.

14. Kratka diagonalna

Kratka diagonalna pochodzi ze sklepu Praktiker.

Kratka wykonana z wysokiej jakości drewna poddanego impregnacji, dzięki czemu produkt jest doskonale zabezpieczony przed szkodliwym wpływem zewnętrznych czynników. Kratka odznacza się wyjątkowo prostą konstrukcją, można ją łączyć w większe powierzchnie. Do zastosowania w ogrodzie, na balkonie czy na tarasie. Jej wymiary wynoszą: 180 cm – wysokość, 40 cm – długość, 3 cm – szerokość. Producent: Sobex.

Cena: 44,99 zł.

15. Kratka Kinga Sobex, prosta

Kratka Kinga Sobex, prosta pochodzi ze sklepu Praktiker.

Bardzo uniwersalna kratka ogrodowa wykonana z wysokiej jakości drewna zabezpieczonego poprzez impregnację. Model ten jest przeznaczony do wykorzystania w charakterze podpory dla pnących gatunków roślin, niemniej jednak można go tez wykorzystywać jako element wolnostojący. Odznacza się lekką, ale stabilną i wytrzymałą konstrukcją. Będzie dobrze wyglądać i w ogrodzie, i na balkonie. Jego wymiary wynoszą: 180 cm – wysokość, 38 cm – długość, 3 cm – szerokość.
Cena: 19,99 zł.

About author

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *