Jak wybrać najlepszą altanę otwartą?

Jak wybrać najlepszą altanę otwartą?

W ogrodzie przy domu, na działce rekreacyjnej, albo przy restauracji i hotelu – altany otwarte w różnych miejscach, jak widać, mogą znaleźć swoje zastosowanie. Zwykle są wykonane z drewna lub kamieni, choć zdarzają się i takie wykonane z tworzyw sztucznych. Najbardziej trwałe są altany otwarte murowane, które mogą przetrwać wiele lat w kompletnie niezmienionym stanie, nawet bez potrzeby szczególnej pielęgnacji ze strony właściciela. Najbardziej powszechne w przypadku domów prywatnych i ich ogrodów, są jednak altany otwarte drewniane. Można w nich urządzać grill party, czy przyjęcia ogrodowe z rodziną i znajomymi, w ciepłe, letnie czy wiosenne dni. Jak wybrać taką altanę?

Sprawdźmy, jakie rodzaje altan otwartych oferowane są klientom na polskim rynku akcesoriów ogrodowych i małej architektury.

1. Altana ośmiokątna Halina śr. 3500

Altana ośmiokątna Halina śr. 3500, http://ogrodosfera.pl/altana-osmiokatna-halina

Altana ośmiokątna Halina śr. 3500 pochodzi ze sklepu Ogrodosfera.pl.

Drewniana ośmiokątna altana o średnicy 3,5 metra to propozycja dla osób, które nie lubią gotowych rozwiązań i wolą samodzielnie wybrać elementy altany. Konstrukcja, składająca się z dachu złożonego z 8 gotowych płyt, złączonych technologią pióro-wpust o, przekroju 12 x 8mm  oraz słupów o przekroju 7 x 7cm.

 Cena: 3 249,00 zł

2. Altana 4-kątna z dachem drewnianym Ania

Altana otwarta Ania pochodzi ze sklepu Ogrodosfera.

Czworokątna altana otwarta Ania, o boku 3 metry na 3 metry, jest wykonana w całości z drewna. Ma przystępną cenę i mocną konstrukcję, zrobioną z kantówki o przekroju 7 na 7 cm. Czterospadowy dach jest solidny i estetyczny. Za dodatkową opłatą może zostać pokryty gontem bitumicznym. Dzięki impregnacji ciśnieniowej altana Ania jest odporna na wpływ czynników pogodowych i daje gwarancję wieloletniego użytkowania.

Cena: 1700,00 zł

3. Altana Romantica 4000 x 4000

Altana Romantica 4000 x 4000 pochodzi ze sklepu Ogrodosfera.pl

Drewniana 4-kątna altana ogrodowa Romantica, o boku 4 x 4m, to doskonały wybór dla osób szukających przestrzennej altany w niewysokiej cenie. Konstrukcja altany wykonana jest z solidnej kantówki o przekroju 9 x 9cm, do której proponujemy zakup kotwy, dobranej w zależności od podłoża, do którego altana będzie przytwierdzana.

Cena: 3 361,00 zł

4. Vivaldi Drewniana altana 6-kąt kryta gontem

Altana Vivaldi pochodzi ze sklepu    Pergole.ogrodowe.com.pl.

Altana ogrodowa, otwarta Vivaldi wykonana z drewna, będzie doskonałym miejscem wypoczynku dla całej rodziny w każdym ogrodzie. Czterospadowy dach pokryty gontem bitumicznym w kolorze zielonym pozwoli na ochronę wnętrza altany przed deszczem i nadmierną ekspozycją na słońce. Wysoka jakość altany i materiałów wykorzystanych do jej budowy sprawia, że będzie ona długo służyła użytkownikom. Ażurowe ścianki altany zapewniają odpowiednią cyrkulację w jej wnętrzu.

Cena: 2 986,00 zł

5. Altana na planie sześciokąta. ścianki z deski boazeryjnej

Altana otwarta pochodzi ze sklepu    Pergole.ogrodowe.com.pl.

Altana zbudowana jest na planie sześciokąta. Posiada otwarte wejście i dwie ścianki w połowie ażurowe, zapewniające właściwy przepływ powietrza we wnętrzu altany. Z trzech stron altana jest ograniczona pełnymi ściankami z deski boazeryjnej, zaś dach altany ma czterospadowy charakter i pokryty jest gontem bitumicznym w kolorze zielonym. Altana jest bardzo estetyczna i wytrzymała na szkodliwy wpływ czynników atmosferycznych. Świetnie wpasuje się w róg ogrodu.

Cena: 3 226,00 zł

6. Pawilon Dubaj dach płótno nieprzemakalne

Pawilon Dubaj pochodzi ze strony Pergole.ogrodowe.com.pl

Pawilon Dubaj, jest właściwie altaną w całości otwartą, której konstrukcja dachu pokrytego płótnem nieprzemakalnym, opiera się na czterech ażurowych filarach wykonanych z drewna. Altana ma lekką konstrukcję i jest bardzo łatwa w montażu. Będzie chroniła przed nadmiernym wyeksponowaniem na promienie słoneczne i przed deszczem.

Cena: 1 331,80 zł

7. Pavilon Canopy Lindrick

Pavilon Canopy Lindrick pochodzi ze strony Pergole.ogrodowe.com.pl

Pawilon Canopy Lindrick – altana otwarta z czterech stron, posiada estetyczny dach czterospadowy z niewielką wieżyczką, pokryty gontem bitumicznym w kolorze zielonym. Palisada umieszczona z trzech stron altany jest elementem dekoracyjnym i użytkowym. Pavilon Canopy Lindrick wyposażono w drewnianą podłogę.

Cena: 3 856,00 zł

8. Altana ogrodowa Atena

Altana ogrodowa Atena pochodzi od producenta firmy Polgard.

Altana otwarta, ośmiokątna, Atena firmy Polgard, jest zbudowana z wykorzystaniem 7 ścian. Klient kupujący altanę może zdecydować, czy dach ma być pokryty papo-gontem, czy ma to być dach trzcinowy, miedziany, czy pokryty matą trzcinową. Altana otwarta Atena sprzedawana jest z podłogą ażurową. Altana impregnowana jest z wykorzystaniem metody zanurzeniowej.

Cena: 8 868, 10 zł

9. Altana 6-kątna Verdi

Altana Verdi pochodzi ze sklepu Meblobranie.pl

Altana sześciokątna Verdi ma 300 cm szerokości i 240 cm wysokości. Na swoim wyposażeniu altana otwarta ma balustradę drewnianą i dach wykonany również z drewna świerkowego, impregnowanego ciśnieniowo specjalnym preparatem brytyjskiego producenta. Zabezpieczenie to pozwala uchronić altanę przed zbutwieniem przez ponad 15 lat. Altana posiada prosty i elegancki kształt. Będzie stanowiła znakomitą ochronę przed deszczem i słońcem.

Cena: 3 500 zł

10. Altana Gazebo Appleton

Altana otwarta Gazebo Appleton pochodzi ze sklepu Meblobranie.pl

Altana Gazebo Appleton  ma 210 cm szerokości, 300 cm wysokości i została wykonana z drzewa świerkowego zaimpregnowanego preparatem brytyjskiego producenta. Dzięki temu altana jest odporna na zbutwienie, a jej producent daje na nią 15 lat gwarancji. Elegancka, ogrodowa altana otwarta, zapewni ochronę przed słońcem i deszczem.

Cena: 3 900 zł

 11. Altana ogrodowa Capri otwarta.

Altana Capri pochodzi ze sklepu Artbud

Altana Capri została wyprodukowana przez firmę Polgard. Ma średnicę 3 lub 3,5 metra. Wyposażono ją w dach papo-gontowy, trzcinowy lub miedziany – do wyboru przez klienta. Jest to ośmiokątna altana otwarta posiadająca 7 ścian odeskowanych do połowy z pergolą typu karo i jedno wejście. Podłoga altany jest ażurowa.

Cena: 12 500 zł

12. Altana ogrodowa Quatro Oval

Altana ogrodowa Quatro Oval pochodzi ze sklepu Artbud.pl

Altana ogrodowa otwarta Quatro Oval ma wymiary 2,5 na 3,46 metra. Użytkownik przy zakupie może wybrać, czy altana będzie pokryta papo-gontem, trzciną czy blachą miedzianą. Altana Quadro to ośmiokątna altana z jednym wejściem, 7 ścianami oraz podłogą ażurową. Altana wykonana jest z zaimpregnowanego drewna.

Cena: 12 550 zł

13. Altana ogrodowa Cezar

Altana ogrodowa Cezar pochodzi ze sklepu Artbud.pl

Altana ogrodowa otwarta o nazwie Cezar będzie reprezentacyjnym wyposażeniem przydomowych ogrodów lub działek rekreacyjnych. Wyposażona jest w schody, 7 ścian i jedno wejście. Klient może wybrać odpowiedni dla siebie typ dachu – papo-gontowy, trzcinowy lub miedziany. Altanę kupuje się z podłogą ażurową.

Cena: 8 630 zł

14. Altana ogrodowa Atena ze schodami

Altana ogrodowa Atena ze schodami pochodzi ze sklepu Artbud.pl

Altana ogrodowa Atena ze schodkami ma charakter otwarty. Posiada 7 ścian i jedno wejście, w ramach ośmiokątnej konstrukcji. Taka altana będzie doskonale prezentowała się w każdym ogrodzie, będąc jednym z elementów małej architektury. Klient może wybrać odpowiedni dla siebie typ dachu – papo-gontowy, trzcinowy lub miedziany. Dzięki impregnacji drewna wykorzystywanego do budowy altany, będzie ona całymi latami służyła użytkownikom w niezmienionym stanie.

Cena: 11 200 zł

15. Altana Maciejka

Altana Maciejka pochodzi ze sklepu Artbud.pl

Sześciokątna, otwarta altana ogrodowa wykonana z drewna świerkowego. Posiada dach w kształcie odpowiadającym formie podstawy, kryty papą bitumiczną. Szerokie wejście o rozpiętości jednej ścianki zapewnia komfort użytkowania altanki Maciejka. Altana Maciejka posiada okna z dekoracyjnym wypełnieniem ażurowym i dwie pełne ściany, dające poczucie prywatności wewnątrz altany.

Cena: 2 524,50 zł

 

About author

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *