Jak wybrać pergole do ogrodu?

Jak wybrać pergole do ogrodu?

Na ogrodową architekturę składa się wiele elementów. Wśród nich znajdują się pergole. Są one wykorzystywane przede wszystkim w charakterze podpory dla roślin pnących, ale mogą spełniać także i inne funkcje – jeśli są wyposażone w ławkę, stanowią idealne miejsce do wypoczynku.

Pergole są świetnym dodatkiem do każdego ogrodu. Przy ich wyborze trzeba mieć na uwadze kilka istotnych przesłanek. W pierwszej kolejności należy uwzględnić wielkość ogrodu. Oferta rynkowa jest jednak na szczęście na tyle urozmaicona, że można znaleźć modele nadające się zarówno do większych, jak i mniejszych ogrodów. Ponadto duże znaczenie w tym kontekście odgrywa też stylistyka ogrodu – poszczególne elementy muszą do niej pasować.

Przy zakupie pergoli warto także kierować się efektem jaki chce się osiągnąć poprzez jej zastosowanie. Tutaj zaś ważny jest dobór odpowiednich gatunków roślin. Muszą mieć one zapewnione optymalne warunki rozwoju, w związku z czym liczą się takie czynniki jak m. in. rodzaj gleby czy uwarunkowania atmosferyczne na danym obszarze.

Pergola powinna być solidnie wykonana z wysokiej jakości drewna, gdyż od tego uzależniona jest jej trwałość oraz żywotność.

Wybór w zakresie pergoli jest obecnie bardzo duży. Oto krótki przegląd tego, co można znaleźć w polskich sklepach.

1. Pergola z ławką 2400 x 1800 x 650

Pergola z ławką 2400 x 1800 x 650 pochodzi ze sklepu Ogrodosfera.pl.

Pergola wykonana z wysokogatunkowego drewna poddanego impregnacji ciśnieniowej. Bardzo solidna, mocna i starannie wykończona konstrukcja gwarantuje wieloletnie i bezpieczne użytkowanie. Funkcjonalność tego modelu podnosi ławka. Oprócz tego model ten stanowi doskonałe podparcie dla ozdobnych roślin pnących. Całość prezentuje się niezwykle estetycznie i elegancko. Pergola z pewnością będzie stanowić idealną ozdobę każdego ogrodu.

Cena: 353,00 zł.

2. Pergola kombinowana z łukiem 2100 x 4500 x 720

Pergola kombinowana z łukiem 2100 x 4500 x 720 pochodzi ze sklepu Ogrodosfera.pl.

Piękna i wyjątkowo dekoracyjna pergola wykonana z wysokiej jakości drewna sosnowego. Jej wymiary to: 2100 mm – wysokość, 4500 mm – długość, 720 mm – szerokość. Model ten waży 175 kg. Wyposażony jest w ławkę, co wpływa na podniesienie jego walorów użytkowych. To również estetyczny i elegancki element architektury ogrodowej stanowiący doskonałe podparcie dla ozdobnych roślin pnących. Model ten powinien trafić w gusta nawet najbardziej wymagających klientów.

Cena: 946,00 zł.

3. Pergola podwójna 2400 x 4500 x 600

Pergola podwójna 2400 x 4500 x 600 pochodzi ze sklepu Ogrodosfera.pl.

Pergola w oliwkowo-zielonym kolorze wykonane z wysokiej jakości drewna sosnowego. Jej wysokość wynosi 240 mm, długość – 4500 mm, zaś szerokość 600 mm. Waga pergoli to 48 kg. Model ten dostępny jest w trzech wersjach: sama pergola, pergola z kratką oraz pergola z kratką i zestawem montażowym. Pergola odznacza się bardzo starannym wykończeniem, a także stabilną konstrukcją gwarantującą wieloletnie i bezpieczne użytkowanie. Doskonała propozycja d każdego ogrodu.

Cena: 202,00 zł.

4. Pergola Arizona 2300 x 1300 x 700

Pergola Arizona 2300 x 1300 x 700 pochodzi ze sklepu Ogrodosfera.pl.

Pergola w przyjemnym dla oka, jasnym kolorze wykonana z wysokiej klasy drewna sosnowego. Jej wymiary przedstawiają się w następujący sposób: 2300 mm – wysokość, 1300 mm – długość, 700 mm – szerokość. Waga pergoli to 85 kg. Dzięki ławce model ten jest doskonałym miejscem do wypoczynku. To również wyjątkowo eleganckie i dekoracyjne podparcie dla ozdobnych roślin pnących. Konstrukcja tej pergoli jest wytrzymała i stabilna, więc można z niej bezpiecznie korzystać przez długi czas.

Cena: 512,00 zł.

5. Pergola Koło

Pergola Koło pochodzi ze sklepu Garden Center.

Piękna, drewniana pergola, która znakomicie sprawdzi się w rozmaitych aranżacjach ogrodowych. To bardzo funkcjonalny element wyposażenia ogrodu – można ją wykorzystywać nie tylko po to, by wyeksponować urodę pnących roślin, ale również użyć przy organizowaniu letniej kuchni grillem w roli głównej. Opisywany model jest dostępny w dwóch wariantach, jeżeli chodzi o rozmiary. W wersji podstawowej wymiary wnoszą: fi 480 h247 x 536. Producent: Jagram.

Cena: 1 799,00 zł.

6. Pergola Romantika h200x120x80

Pergola Romantika h200x120x80 pochodzi ze sklepu Garden Center.

Wyjątkowa pergola drewniana, która będzie idealnie pasować do ogrodów utrzymanych w nieco romantycznej stylistyce (ale nie tylko). To znakomity sposób na wyeksponowanie dekoracyjnych roślin pnących, a przy okazji również idealnie miejsce do odpoczynku w ciepłe, letnie dni – pergola zyskuje na funkcjonalności dzięki ławce. Mocna i stabilna konstrukcja to gwarancja wieloletniego użytkowania. Producent: Jagram.

Cena: 856,00 zł.

7. Pergola Łukowa z Ławką

Pergola Łukowa z Ławką pochodzi ze sklepu Garden Center.

Pergola wykonana z wysokiej jakości drewna. Jej wymiary wynoszą: 208 x 119 x 85 cm. Wyjątkowo dekoracyjny model, którego estetyka zyskuje dzięki dachowi opartemu na łukach klejonych warstwowo. Bazę konstrukcji stanowią słupki drewniane o przekroju 7 x 7cm z cięcia krzyżowego. Całość jest wytrzymała i stabilna, a dzięki ławce odznacza się dużą funkcjonalnością. Producent: Jagram.

Cena: 397,00 zł.

8. Pergola z Ławką

Pergola z Ławką pochodzi ze sklepu Garden Center.

Piękna, drewniana pergola o nieco rustykalnym charakterze. Jej wymiary wynoszą 207 x 119 x 85 cm. Boczne ściany oraz tył tego modelu to dekoracyjna krata – siedząc na ławce, w którą wyposażona jest pergola można zatem bez przeszkód cieszyć się w pełni urokami wypoczynku w ogrodzie. Model ten posiada mocną i wytrzymałą konstrukcję, co znajduje przełożenie na jego wysokie waloru użytkowe. To idealna dekoracja do każdego ogrodu i znakomita podpora dla roślin pnących.

Cena: 376,00 zł.

9. Pergola Olimpia

Pergola Olimpia pochodzi ze sklepu Garden Center.

Pergola wykonana z wysokogatunkowego drewna. Jej wymiary wynoszą: h240 x 150 x 70 cm. To znakomity przykład połączenia tradycyjnego, klasycznego stylu z nowoczesnością – dzięki temu model ten doskonale zda egzamin w każdym ogrodzie, be względu na to w jakiej stylistyce jest on utrzymany. To piękna podpora dla roślin pnących, które w ogrodzie prezentują się wyjątkowo dekoracyjnie i wymagają odpowiedniej oprawy.

Cena: 287,00 zł.

10. Pergola prosta z donicami

Pergola prosta z donicami pochodzi ze sklepu Andrewex.

Pergola wykonana z wysokiej jakości drewna sosnowego impregnowanego ciśnieniowo. Jej wysokość wynosi 2130 mm, a szerokość 2040 mm. Model ten waży 55 kg. Jest wyposażony w dwie donice umieszczone po bokach – nie ma konieczności sadzenia roślin bezpośrednio w ziemi, w związku z czym pergola znakomicie się sprawdzi na powierzchniach utwardzonych. Jest wytrzymała i odporna na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych.

Cena: 399,00 zł.

11. Pergola z ławką i kratką na pnącza

Pergola z ławką i kratką na pnącza pochodzi ze sklepu Andrewex.

Pergola wykonana z wysokogatunkowego drewna sosnowego, które zostało poddane impregnacji ciśnieniowej. Parametry techniczne tego modelu kształtują się w następujący sposób: 2250 mm – wysokość, 2150 mm – szerokość, 125 kg – waga. Pergola ta może służyć nie tylko jako podpora dla ozdobnych roślin pnących, ale również jako miejsce do wypoczynku – model jest wyposażony w ławkę. Pergola odznacza się wysokimi walorami użytkowymi i estetycznymi.

Cena: 810,00 zł.

12. Pergola drewniana – Brąz

Pergola drewniana – Brąz pochodzi ze sklepu Andrewex.

Pergola wykonana z drewna sosnowego, które zostało poddane impregnacji ciśnieniowej. Bardzo prosty i oszczędny model, który doskonale zda egzamin w niewielkich ogrodach. Jego wymiary wynoszą: 1600 / 1720 mm – wysokość, 860 mm – szerokość, 32 kg – waga. Pergola ma postać dekoracyjnej kratki. Będzie pasować do różnych aranżacjo ogrodowych.

Cena: 57,99 zł.

13. Pergola classic

Pergola classic pochodzi ze sklepu Andrewex.

Pergola wykonana z drewna sosnowego poddanego ciśnieniowej impregnacji. Jej wymiary wynoszą: 2200 mm – wysokość, 1500 mm – szerokość, 40 kg – waga. To element ogrodowej architektury odznaczający się klasycznym wyglądem, dzięki czemu będzie pasował do rozmaitych aranżacji. Ściany pergoli mają postać dekoracyjnej kratki. Konstrukcja jest mocna i stabilna, co pozwala na bezpieczne użytkowanie tego modelu przez długi okres czasu.

Cena: 299,00 zł.

14. Pergola z korytkiem

Pergola z korytkiem pochodzi ze sklepu Meblobranie.

Piękna pergola wykonana z wysokiej jakości drewna dębowego, które posiada szereg zalet. Jest przede wszystkim bardzo wytrzymałe i odporne na działanie czynników atmosferycznych, ponadto odznacza się wysokimi walorami estetycznymi – w miarę upływu czasu nabiera wyjątkowej szlachetności. Ta wyjątkowa konstrukcja będzie pasować do każdego ogrodu. Funkcjonalność modelu podnosi skrzynia, w której można posadzić rośliny.

Cena: 1 660 zł.

15. Pergola z ławką Oxford

Pergola z ławką Oxford pochodzi ze sklepu Meblobranie.

Wyjątkowa pergola wykonana z wysokiej klasy drewna świerkowego. Jej wymiary wynoszą: 220 cm – wysokość, 158 cm – szerokość, 60 cm – długość. Bardzo dekoracyjna i wygodna pergola wyposażona w mocny, dwuspadowy dach oraz w ergonomiczną ławkę. To idealna podpora dla roślin pnących oraz miejsce do wypoczynku. Prosta, nieco rustykalna forma będzie z powodzeniem pasować do każdego ogrodu.

Cena: 453 zł.

About author

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *