Jak wybrać zestaw technorattanowy?

Jak wybrać zestaw technorattanowy?

Rattan jest materiałem wykorzystywanym od dziesięcioleci do produkcji różnego rodzaju przedmiotów, między innymi mebli, zwykle przeznaczonych do zastosowania w ogrodzie, na balkonie czy na tarasie. Meble rattanowe są wytrzymałe i lekkie.
Rattan to właściwie roślina tropikalna, z grupy palm, posiadająca kolczaste pędy. Są one importowane do Europu z Ameryki Południowej i z Azji. Większość z nich przeznaczana jest na produkcję mebli. Można je w dowolny sposób formować, tworząc m.in. meble. Na otwartym terenie rattan szybko się psuje, dlatego też jeśli chcemy przez długi czas cieszyć się meblami ogrodowymi, wybierzmy te wykonane z tzw. technorattanu, który znakomicie imituje swój naturalny odpowiednik.

Technorattan jest syntetyczną żywicą, złożoną z włókien polietylenowych z naniesionymi utrwalaczami promieni UV. Materiał ten wzorowany jest na rattanie, ale jest bardziej wytrzymały, nie odbarwia się pod wpływem promieniowania słonecznego i jest odporny na szkodliwy wpływ czynników atmosferycznych.

W sklepach z meblami ogrodowymi i tarasowymi można znaleźć całe zestawy wyprodukowane z technorratanu. Mają one różny kształt i kolorystykę, dlatego nie powinniśmy mieć problemu z dopasowaniem ich do własnych potrzeb i wymagań.

Jakie zestawy technorattanowe wybrać do ogrodu, na balkon lub na taras przydomowy.

1. Zestaw technorattanowy Amiro

Zestaw technorattanowy Amiro pochodzi ze strony Ogrodosfera.pl.

Zestaw technorattanowy Amiro przeznaczony jest dla 6 osób, składa się z 6 foteli i dużego, funkcjonalnego stołu. Jest to ekskluzywny zestaw, wykonany z wysokiej jakości technorattanu – komfortowy i wygodny. Materiał wykorzystany na meble to właściwie polirattan, czyli połączenie polietylenu i rattanu, jest ręcznie pleciony na proszkowo malowanych ramach. Technorattan jest całkowicie wodoodporny, nie szkodzą mu wysokie i niskie temperatury, słona woda czy chlor. Bardzo łatwo go utrzymać w należytej czystości. Blat stołu wykonano z wytrzymałego szkła, na którym bezpiecznie postawimy naczynia. Pokrowce na fotelach są wymienne, dzięki czemu łatwo je uprać w pralce i ponownie założyć. Stół ma 140 cm długości, 90 cm szerokości i 75 cm wysokości. Każdy fotel jest szeroki na 60 cm, 58 cm głęboki i 84 cm wysoki.

Cena: 1949,00 zł

2.Zestaw technorattanowy Lepre

Zestaw technorattanowy Lepre pochodzi ze strony Meblobranie.pl

Zestaw technorattanowy Lepre składa się z kwadratowego stołu o blacie 80 na 80 cm oraz 4 krzeseł – z podłokietnikami lub bez. Blat stołu został wykonany z matowej szyby z hartowanego szkła o grubości 5 mm. Położono go na silikonowych podkładkach, przy technorattanowej ramie. Meble mają wysoką jakość wykonania, są eleganckie i estetyczne. Są one objęte 24-miesięczną gwarancją.

Cena: 1690,00 zł

3. Technorattanowy zestaw narożnikowy Rodisia

Technorattanowy zestaw narożnikowy Rodisia pochodzi ze strony Meblobranie.pl

Technorattanowy zestaw narożnikowy Rodisia przeznaczony do ogrodu lub na taras, z kremowymi poszewkami na pokryciach narożnika. Zestaw obejmuje 3 elementy narożnikowe, 2 fotele środkowe i jedną pufę oraz stolik. Każda część narożnika ma 240 cm długości. Zestaw Rodisia może być wyposażeniem oranżerii.

Cena: 4999,00 zł

4. Technorattanowy zestaw do jadalni Ceres L

Technorattanowy zestaw do jadalni Ceres L

Technorattanowy zestaw do jadalni Ceres L, http://www.artelia24.pl/zestaw-do-jadalni-ceres.html

Technorattanowy zestaw do jadalni Ceres L pochodzi ze strony Artelia24.pl

Technorattanowy zestaw do jadalni Ceres L ma klasyczny design. Jest wygodnym wyposażeniem do ogrodu, na taras czy do wnętrz mieszkalnych. W zestawie znajdują się pokrycia poliestrowe w kolorze kremowym. Stół wchodzący w skład zestawu ma 2 metry długości. Zestaw wykonano z trwałych i odpornych na wpływ czynników zewnętrznych, włókien rattanowych. Ceres L obejmuje stół z blatem ze szkła bezodpryskowego, 6 foteli oraz poduszki. To elegancki i stylowy zestaw, łatwy w utrzymaniu w czystości. Wytrzymały, syntetyczny rattan został wzmocniony aluminiową konstrukcją, zapewniającą stabilność.

Cena: 3499,00 zł

5. Technorattanowy zestaw typu “Waza” Ticino

 Te  chnorattanowy zestaw typu "Waza" Ticino  5

Technorattanowy zestaw typu “Waza” Ticino, http://www.artelia24.pl/ticino.html

Technorattanowy zestaw typu “Waza” Ticino pochodzi ze strony Artelia24.pl

Technorattanowy zestaw typu “Waza” Ticino to projekt marki ARTELIA, obejmujący 2 fotele technorattanowe, jeden stół ze szklanym blatem oraz poduszki wraz z poszewkami na fotele. Zestaw TICINO przeznaczony jest dla dwóch osób. Jest to komfortowy zestaw do ogrodu lub na taras. Meble łatwo się przechowuje. Wykonano je z wytrzymałego, syntetycznego technorattanu i wzmocniono aluminiową konstrukcją. Są odporne na szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych, między innymi promieniowania słonecznego.

Cena: 1799,00 zł

6.Technorattanowy zestaw do jadalni Elaya M

Technorattanowy zestaw do jadalni Elaya M

Technorattanowy zestaw do jadalni Elaya M, http://www.artelia24.pl/elaya-m.html

Technorattanowy zestaw do jadalni Elaya M pochodzi ze strony Artelia24.pl

Technorattanowy zestaw do jadalni Elaya M ma okrągły kształt i charakteryzuje się wyjątkową precyzją wykonania. Delikatne kolory i inspiracje stylem retro sprawiają, że zestaw będzie prezentował się elegancko i pięknie w każdym ogrodzie, na tarasie czy w oranżerii. Zestaw obejmuje stół z blatem ze szkła bezodpryskowego oraz 6 foteli z poduszkami. Meble ELAYA M to luksusowy zestaw, wykonany z naturalnie prezentującego się technorattanu, który jest łatwy w utrzymaniu w czystości. Syntetyczny rattan został w tym przypadku wzmocniony aluminiową konstrukcją, zapewniającą stabilność i przyczyniającą się do zwiększenia komfortu wypoczynku. Meble są odporne na działanie promieniowania słonecznego i na zmiany klimatyczne.

Cena: 4999,00 zł

7.Technorattanowy zestaw narożnikowy Rondino

Technorattanowy zestaw narożnikowy Rondino pochodzi ze strony Artelia24.pl

Technorattanowy zestaw narożnikowy Rondino przewidziany jest do użytku przez maksymalnie 8 osób. Obejmuje dwie dwuosobowe kanapy technorattanowe, jeden element narożnikowy, jeden fotel technorattanowy oraz stół ze szklanym blatem. W zestawie znajdują się również poszewki dekoracyjne. Każda z części narożnika liczy sobie 245 cm długości. Zestaw RONDINO ma imponujące gabaryty, będzie stylowym, eleganckim zestawem meblowym z technorattanu do ogrodu, oranżerii czy na duży taras. Całość tworzy półokrągłą konstrukcję o wyrafinowanym charakterze. Zestaw jest nowoczesny, łatwy w utrzymaniu, zapewniający długotrwałe użytkowanie. Syntetyczny, wytrzymały rattan został w tym przypadku połączony z aluminiową konstrukcją, zapewniającą stabilność i przyczyniającą się do znacznego zwiększenia komfortu użytkowania. Technorattan jest odporny na szkodliwy wpływ czynników atmosferycznych i jest łatwy w czyszczeniu.

Cena: 4999,00 zł

8.Zestaw technorattanowy Matelia

Zestaw technorattanowy Matelia pochodzi ze strony Artelia24.pl

Zestaw technorattanowy Matelia to ekskluzywne meble wypoczynkowe, pozwalające na dowolność konfiguracji. Są łatwe w utrzymaniu w czystości i w przechowywaniu. W skład zestawu Matelia wchodzi trzyosobowa kanapa technorattanowa, dwa fotele, dwa stoliki ze szklanym blatem wykonanym ze szkła bezodpryskowego, dwa stoliki boczne z podobnym blatem oraz poszewki na fotele i kanapę. To wyjątkowy zestaw o wyrafinowanym charakterze, mogący wygodnie pomieścić do pięciu osób. Wykonany został z wytrzymałego, syntetycznego rattanu, wzmocnionego aluminiową konstrukcją. Rattan jest tworzywem trwałym, a dodatkowo odporny jest na chlor oraz na szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych. Zestaw Matelia może być stosowany w ogrodzie, a także w okolicach przybasenowych.

Cena: 6899,00 zł

9. Technorattan Zestaw Modern Firenze

Technorattan Zestaw Modern Firenze pochodzi ze strony Sklep.meble.pl

Technorattan Zestaw Modern Firenze przeznaczony jest do wykorzystania w ogródkach przydomowych lub restauracyjnych, w hotelowych ogrodach lub w strefach welness&spa. Technorattan jest tworzywem sztucznym, wzorowanym na naturalnym rattanie, który jednak charakteryzuje się całkowitą odpornością na warunki atmosferyczne. Zestaw Modern Firenze składa się z czterech elementów – sofy, dwóch foteli i praktycznego stolika z blatem szklanym. Przeznaczony jest dla zwolenników nowoczesnej stylistyki. Jest solidny i trwały, dzięki umocnieniu technorattanu aluminiowym stelażem.

Cena: 4740,00 zł

10.Technorattan Zestaw Royal Rapallo200+6 foteli Leonardo

Technorattan Zestaw Royal Rapallo200+6 foteli Leonardo pochodzi ze strony Sklep.meble.pl

Technorattan Zestaw Royal Rapallo200+6 foteli Leonardo to kompletne wyposażenie do ogrodu lub restauracji na świeżym powietrzu. Meble wykonane z technorattanu są odporne na szkodliwy wpływ warunków atmosferycznych. W skład zestawu wchodzi stół Rapallo200 o długości 200 cm, szerokości 90 cm i wysokości 74 cm, oraz 6 foteli Leonardo. Stelaż mebli wykonano z lekkiego, ale wytrzymałego i stabilnego aluminium malowanego metodą proszkową. Stół wyposażony został w blat szklany, zamocowany za pomocą przyssawek, wykonany ze szkła hartowanego o profilu 8 mm, ze szlifem trapezowym.

Cena: 7830,00 zł

11.Technorattan Zestaw Royal Venezia nr 11

Technorattan Zestaw Royal Venezia nr 11 pochodzi ze strony Sklep.meble.pl.

Technorattan Zestaw Royal Venezia nr 11 to wyrób włoski, wykonany z trwałego technorattanu, który jest odporny na szkodliwy wpływ warunków atmosferycznych i pięknie się prezentuje, dokładnie tak samo jak naturalny rattan. Komplet przeznaczony jest do wykorzystywania w ogródkach przydomowych i restauracyjnych, w kawiarniach, czy hotelowych ogrodach. Składa się z narożnika 140 cm okrągłego, lewego, fotela okrągłego, stolika o długości 110 cm, stolika/pufy o długości 72 cm, elementu środkowego i narożnego. Stelaż zestawu Royal Venezia wykonano z aluminium malowanego metodą proszkową, zaś stolik pokryty jest szybą ze szkła hartowanego o profilu 8 mm, o szlifie trapezowym. Do zestawu dołączane są pasujące poszewki na poduszki.

Cena:7020,00 zł

12. QUADRO ZESTAW TECHNORATTANOWY czerwony

QUADRO ZESTAW TECHNORATTANOWY czerwony pochodzi ze strony Blaumarket.pl

QUADRO ZESTAW TECHNORATTANOWY czerwony to wygodny komplet wypoczynkowy, składający się z dwóch foteli, stolika z przyciemnianą, hartowaną szybą oraz sofy. Zestaw Quadro wykonano z trwałego technorattanu, czyli syntetycznego rattanu w kolorze brązowym. Konstrukcja zestawu wykonana jest z aluminium pomalowanego proszkowo. Jest on wysoce odporny na zmienne warunki pogodowe, wytrzymały i lekki. Cały komplet sprawdzi się doskonale w ogrodzie, na tarasie czy w lokalu gastronomicznym. Łatwo go utrzymać w czystości. Jest stylowy i elegancki. Sofa ma 140 cm szerokości, 53 cm głębokości i 67 cm wysokości. Fotel ma 71 cm szerokości, 53 cm głębokości i 67 cm wysokości, zaś stolik liczy sobie 65 cm szerokości, 70 cm głębokości i 41 cm wysokości.

Cena: 2500 zł

13.Zestaw technorattanowy Lauca 80 T

Zestaw technorattanowy Lauca 80 T pochodzi ze strony Meblobranie.pl

Zestaw technorattanowy Lauca 80 T to elegancki komplet lekkich, ale wytrzymałych mebli wykonanych z wysokiej jakości technorattanu w kolorze brązowym. Materiał ten jest odporny na szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych i może służyć przez wiele klat w niezmienionym stanie. Łatwo się go czyści ze wszelkich zabrudzeń. Komplet Lauca 80 T składa się z kwadratowego stołu o wymiarach 80 na 80 cm, umieszczonego na stabilnej, centralnie umieszczonej nodze z ciężką podstawą oraz z wygodnych krzeseł na 4 osoby. Stół przykryto hartowaną, bezpieczną szybą o grubości 5 mm. Krzesła posiadają szerokie podłokietniki i wygodne, wysokie oparcie. Komfort zwiększa się dzięki poduszkom na siedziska. Konstrukcja mebli wykonana jest na stelażu aluminiowym – lekkim i odpornym na korozję.

Cena: 1749,00 zł

14.Zestaw UNICO

Zestaw UNICO pochodzi ze strony Meblobranie.pl.

Zestaw UNICO to meble wypoczynkowe z technorattanu, składające się z sofy z poduszką na siedzisko, dwóch foteli z poduszkami i stolika ze szklanym blatem o grubości 5 mm. Fotele wyposażono w wysokie oparcia. Meble wykonano z ekologicznego rattanu, charakteryzującego się wysoką trwałością i wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne i warunki atmosferyczne. Fotele mają po 80 cm wysokości, 75 cm szerokości i głębokości. Kanapa jest wysoka na 75 cm, szeroka na 128 cm i głęboka na 80 cm. Stolik w komplecie luczy sobie 90 cm długości, 55 cm szerokości i 35 cm wysokości.

Cena: 1299,00 zł

15.Zestaw technorattanowy Datisca (1+8) szary

Zestaw technorattanowy Datisca (1+8) szary pochodzi ze strony Ogrodolandia.pl.

Zestaw technorattanowy Datisca (1+8) szary został wykonany z plecionki poliuretanowej, odpornej na szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych, dzięki czemu komplet może być wykorzystywany na zewnątrz, na przykład w ogrodzie czy na tarasie. Konstrukcję mebli tworzy stelaż aluminiowy. Zestaw Datisca jest elegancki i ponadczasowy. Składa się z prostokątnego dużego stołu o długości 190 cm oraz z ośmiu wygodnych foteli z poduszkami. Blat stołu pokryty jest czarnym, hartowanym szkłem.

Cena: 3245,00 zł

About author

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *