Jakie parasole ogrodowe dostępne są na rynku?

Jakie parasole ogrodowe dostępne są na rynku?

W upalny, letni dzień przyjemnie będzie posiedzieć we własnym ogrodzie i poopalać się. Kiedy jednak słońce mocno operuje na niebie warto schować się do cienia i cieszyć oczy zielenią ogrodu. Aby było to możliwe wystarczy umieścić w ogrodzie – na działce czy na tarasie przydomowym prosty parasol ogrodowy. Ochroni on przed nadmierną ekspozycją na promieniowanie słoneczne. Dla dzieci i osób starszych w ogóle niewskazane jest przebywanie na pełnym słońcu, dlatego parasol chroniący od promieniowania słonecznego powinien znajdować się na standardowym wyposażeniu każdego przydomowego ogrodu. Warto by było, aby można go ustawić w dowolny, pożądany przez użytkowników sposób.

Jaki parasol ogrodowy kupić? Z czego powinien być wykonany jego stelaż i czasza, aby na długo posłużył nam w ogrodzie? Lepiej wybrać metalowe parasole, czy może drewniane czy lekkie plastikowe? Sprawdźmy, co istniejący rynek wyposażenia ogrodowego jest w stanie zaoferować konsumentom.

1. Parasol ogrodowy Panda Protect 300

Parasol ogrodowy Panda Protect 300

Parasol ogrodowy Panda Protect 300, http://ogrodosfera.pl/Panda-Protect-300

Parasol ogrodowy Panda Protect 300 pochodzi ze strony Ogrodosfera.pl.

Parasol ogrodowy Panda Protect 300 to ciekawa propozycja dostępna na rynku. Parasol jest lekki i łatwy w montażu i obsłudze. Może być zamontowany bezpośrednio przy ścianie budynku, czy np. altany ogrodowej. Aluminiowy maszt umieszczony jest po boku parasola, co umożliwia dowolne ustawienie czaszy parasola do kąta padania promieni słonecznych. Wykonano go z materiału o wysokiej jakości, który zapewnia ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV, jest odporny na blaknięcie i zapewni długotrwałe użytkowanie. Parasol wyprodukowany został przez firmę Doppler i dostępny jest w siedmiu kolorach do wyboru. Klient otrzymuje pięć lat gwarancji na materiał parasola Panda Protect 300.

Cena: 2484,60 zł

2. Parasol ogrodowy AGGER

Parasol ogrodowy AGGER pochodzi ze sklepu Jysk.

Parasol ogrodowy AGGER ma średnicę 300 cm i okrągły kształt. Materiał czaszy parasola wykonany jest z poliestru, zapewniającego ochronę przed promieniowaniem słonecznym i deszczem. Konstrukcja parasola ogrodowego AGGER zrobiona jest z lekkiego, trwałego aluminium, z którego wykonano drążek, oraz ze stali, która wykorzystana została na żebra. Parasol ma maksymalna wysokość 248 cm.

Cena: 169 zł

3. Parasol wiszący NORDBY

Parasol wiszący NORDBY pochodzi ze sklepu Jysk.

Parasol wiszący NORDBY o średnicy 300 cm i konstrukcji stalowej, zbudowany został z 8 żeber. Poszycie czaszy parasola uszyto z poliestru i ma ona kształt okrągły. Parasol ma wysokość 250 cm, zaś jego średnica drążka wynosi 4,8 cm. Występuje w kolorze szarym lub białym. Użytkownik ma do dyspozycji dźwignię, wentylację i regulowaną wysokość parasola. Parasol sprzedawany jest wraz z podstawą.

Cena: 269 zł

4. Parasol PL-MAO-LEX P40000

Parasol PL-MAO-LEX P40000 pochodzi ze strony Demico.pl.

Parasol PL-MAO-LEX P40000 ma okrągły kształt i średnicę o wielkości 3 metrów. Stelaż ma dwie części i wykonany jest z drewna indonezyjskiego, zaś poszczególne detale zrobiono z mosiądzu. Jest trwały i wytrzymały. Czasza parasola wykonana została z tkaniny poliestrowej o gramaturze 270 gr. Dostępny jest w kolorach ecru, zielonym lub terakota. Jego narożniki zrobione są ze skóry. Producent parasola daje na niego roczną gwarancję.

Cena: 462,05 zł

5. Parasol PL-MAO-LUKA P40020

Parasol PL-MAO-LUKA P40020 pochodzi ze strony Demico.pl.

Parasol PL-MAO-LUKA P40020 wyposażony został w kwadratową czaszę o wymiarach 3 na 3 metra, wykonaną z poliestru w kolorze ecru lub zielonym. Stelaż ma fi 48/8 w całości. Wykonany został z drewna koloru teakowego, a detale z mosiądzu. Parasol świetnie sprawdzi się w przydomowym ogrodzie lub na tarasie.

Cena: 560,52 zł

6. Parasol PL-MAO-PALALE 50230

Parasol PL-MAO-PALALE 50230 pochodzi ze strony Demico.pl.

Parasol PL-MAO-PALALE 50230 ma kształt kwadratowy, a jego stelaż wykonany jest z aluminium. Parasol liczy 3 metry długości i tyle samo szerokości. Posiada regulacyjną korbkę i 8 brytów z lampkami led wraz z reflektorem centralnym z panelem słonecznym. Czasza parasolu wykonana jest z tkaniny poliestrowej o gramaturze 210 gr, w kolorze ecru.

Cena: 890,02 zł

7. Parasol PL-MAO-PALALE P5021

Parasol PL-MAO-PALALE P5021 pochodzi ze strony Demico.pl.

Parasol PL-MAO-PALALE P5021 ma okrągłą czaszę o średnicy 3,5 metra. Zapewni ochłodę w czasie letnich, słonecznych dni w każdym przydomowym ogrodzie. Stelaż parasola wykonano z aluminium w naturalnym kolorze. Parasol posiada regulację we wszystkich kierunkach. Czasza została wykonana z tkaniny poliester o gramaturze 300 gr, w kolorze ecru. Klient otrzymuje przy zakupie parasola w komplecie podstawą, umożliwiającą jego osadzenie w wybranym miejscu.

Cena: 3 749,45 zł

8.Parasol PL-SCR-FEN BRA

Parasol PL-SCR-FEN BRA pochodzi ze strony Demico.pl.

Parasol PL-SCR-FEN BRA zapewni dużą powierzchnię cienia. Ma 310 cm wysokości i nowoczesną formę, idealnie wpisującą się w aranżacje ogrodów. Parasol dostępny jest w różnych rozmiarach, a wraz z nim klient otrzymuje roczną gwarancję i pokrowiec na parasol, aby można było go przechowywać w bezpiecznych warunkach np. w czasie zimowych miesięcy.

Cena: 3 584,06

9. Parasol PL-MAO-STAN P10000

Parasol PL-MAO-STAN P10000 pochodzi ze strony Demico.pl.

Parasol PL-MAO-STAN P10000 to duży parasol o nowoczesnej formie, zapewniający dużą powierzchnię zacienienia. Parasol ma kwadratowy kształt o wymiarach 285 cm na 385 cm. Czasza wykonana jest z poliestru w kolorze ecru. Parasol idealnie sprawdzi się na taras albo do przydomowego ogrodu. Jego stelaż ma fi 48/6, wykonany jest z drewna koloru teakowego, który jest montowany z dwóch osobnych części.

Cena: 234,82 zł

10.Parasol SunLine Waterproof III 185×120

Parasol SunLine Waterproof III 185×120 pochodzi ze strony Meble.ogrodowe.net.

Parasol SunLine Waterproof III 185×120 ma kształt prostokąta o wymiarach 185 cm na 120 cm. Otwieranie czaszy odbywa się ręcznie. Wykonany został z wysokiej jakości poliestru. Czasza zapewnia ochronę przed promieniami UV oraz przed opadami deszczu. Parasol dostępny w kolorze czerwonym, granatowym, zielonym, beżowym, rudym, żółtym i antracytowym. Będzie on znakomitym elementem wystroju ogrodu. Stelaż parasola ma łamany kij, pozwalający na ustawienie czaszy pod odpowiednim kątem.

Cena: 349 zł

11.Parasol Rimbou Lotos

Parasol Rimbou Lotos pochodzi ze strony Meble.ogrodowe.net.

Parasol Rimbou Lotos dzięki swojej nieszablonowej konstrukcji i kształcie będzie stanowił futurystyczny i oryginalny element wyposażenia każdego ogrodu. Poza tym, będzie świetnie spełniał swoją praktyczną funkcję. Parasol Rimbou Lotos został wykonany, w Belgii. Można wybrać materiał, z jakiego będzie on wykonany. Może to być materiał premium, czyli poliester Olefine o grubości 190 g/m2 oraz ochronie UV Faktor 80 albo materiał limited – 100% Sunbrella Acryl o grubości materiału 270 g/m2 oraz ochronie UV +50. Dostępny jest w różnych wersjach kolorystycznych – białej, beżowej, rudej, brązowo-szarej, szarej, czerwonej oraz czarnej. Można go wykorzystywać w ogrodzie czy na tarasie. Parasol sprzedawany jest w zestawie z obrotową stopą i można go obracać o 360 stopni, wokół własnej osi.

Cena: 3 875 zł

12. Basic Lift II 220 Korbka

Basic Lift II 220 Korbka pochodzi ze strony Meble.ogrodowe.net.

Basic Lift II 220 Korbka to parasol ogrodowy – funkcjonalny i praktyczny, który z powodzeniem może być wykorzystywany na tarasach, balkonach czy w przydomowym ogrodzie. Skutecznie ochroni on przed słońcem, bowiem materiał – poliester, z którego wykonana została jego czasza jest odporny na promieniowanie UV 50+. Dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych – rudej i beżowej. Stelaż parasola Basic Lift 220 zrobiony jest z aluminium w szarym kolorze. Jest stabilnym i solidnym wsparciem dla czaszy. Parasol można rozłożyć przy użyciu wygodnej i poręcznej korbki. W najwyższym miejscu parasol liczy 200 cm, posiada 10 szprych i grubość kija podstawy 34/37 mm.

Cena: 279 zł

13. Parasol ogrodowy Sunny

Parasol ogrodowy Sunny pochodzi ze sklepu Praktiker.

Parasol ogrodowy Sunny ma aluminiowy stelaż i stabilną podstawę w kształcie krzyża. Łatwo się go zamyka i otwiera, przy użyciu specjalnego uchwytu Boczne mocowanie parasola zwiększa jego funkcjonalność. Czasza wykonana została z poliestru o gramaturze 180 gr w kolorze białym. Ma ona średnicę 3 metrów. Wysokość parasola Sunny to 201 cm. Posiada 8 żeber, na których wznosi się czasza. Cały parasol waży niewiele – 11 kg.

Cena: 349 zł

14. Parasol Havanna Junior 240

Parasol Havanna Junior 240 pochodzi ze strony Meble.ogrodowe.net.

Parasol Havanna Junior 240 jest nowoczesnym i estetycznym elementem wyposażenia każdego ogrodu. Można go ustawić w dowolnym miejscu, zarówno w samym ogrodzie, jak i na tarasie, czy nawet na balkonie. Czasza została wykonana z wysokiej jakości materiału poliestru, odpornego na promieniowanie UV oraz na wodę. Można go więc wykorzystywać jako parasol przeciwdeszczowy i przeciwsłoneczny. Parasol dostępny jest w trzech wersjach kolorystycznych: rudej, zielonej i piaskowej. Ma 240 cm średnicy, a jego stelaż zrobiono z naturalnego drewna egzotycznego FSC najwyższej jakości. Na stelażu znajdują się elementy skórzane i metalowe. Jest on stabilną i bezpieczną podstawą dla czaszy parasola oraz posiada funkcję łamania, co pozwala na dowolną orientację parasola względem świecącego słońca.

Cena: 350 zł

15.Parasol Sunline IV 280 Auto Tilt

Parasol Sunline IV 280 Auto Tilt pochodzi ze strony Meble.ogrodowe.net.

Parasol Sunline IV 280 Auto Tilt wyprodukowany został przez renomowaną firmę Doppler. Dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych. Czasza parasola wykonana została z poliestru o gramaturze 180 gr i występuje w kolorze beżowym, rudym, antracytowym i zielonym. Materiał charakteryzuje się faktorem 80 UV. Można wykorzystywać parasol Sunline IV zarówno jako osłonę przed promieniowaniem słonecznym, jak i osłonę przed opadami deszczu. Parasol ma średnicę 280 cm, 6 szprych w czaszy oraz aluminiowy kij o średnicy 35/38 mm.

Cena: 649 zł

About author

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *