Meble technorattanowe: przegląd najciekawszych modeli

Meble technorattanowe: przegląd najciekawszych modeli

Wygodne meble to podstawa udanego wypoczynku w ogrodzie. Dobrej jakości tkaniny, dobrze wyprofilowane oparcia, odpowiednie wymiary i trwałe materiały: tym właśnie powinny charakteryzować się udane meble ogrodowe. Sklepy stacjonarne i internetowe stale zwiększają swoją ofertę: mamy do wyboru naprawdę wiele modeli mebli ogrodowych, wykonanych z najróżniejszych materiałów. Od nieśmiertelnego drewna, przez plastik i metal, aż po szkło.

weekend

Stolik z technorattanu: lekki, łatwy w przenoszeniu, estetyczny.

Naszą uwagę tym razem przyciąga technorattan – jako materiał budulcowy w meblach ogrodowych. Zdobywa on ostatnio wyjątkową popularność wśród klientów sklepów meblowych oraz osób, które zawodowo zajmują się aranżowaniem wnętrz.
Technorattan, w przeciwieństwie do naturalnego rattanu, to materiał wytwarzany syntetycznie. Długie włókna rattanowe wzmacniane są sztucznie wytworzoną żywicą, nadającą materiałowi niespotykanej w przyrodzie trwałości. Technorattan się nie psuje, nie gromadzi wody w swojej strukturze, nie odbarwia się i nie wygina. Meble z technorattanu przez długi czas mają zachowany naturalny splot, żadne włókna nie wydostają się na zewnątrz, jak niestety bywa czasami w przypadku rattanu.

Meble technorattanowe świetnie wpisują się nie tylko w ogrody stylizowane na minimalistyczne, japońskie lub industrialne. Technorattan tak naprawdę świetnie czuje się w otoczeniu zieleni opakowanej w każdym stylu. Niezależnie od tego, czy jest to dziki ogród naturalistyczny, uporządkowany ogród francuski czy przesadzony styl rustykalny: meble z technorattanu niemal zawsze będą działały na plus aranżacji. Technorattan występuje w różnych kolorach: od popularnego antracytu i brązu, po ciekawy odcień szarości i ecru.

Zebraliśmy dla naszych czytelników kilka udanych propozycji mebli z technorattanu: są to meble, które trafiają w potrzeby najszerszego grona odbiorców, ze względu na ich wysoka uniwersalność. Zacznijmy od narożnika Nevada, marki Allibert. Jest to narożnik złożony z kilku modułów: każdy z nich można dowolnie przestawiać, aby uzyskać taki kształt mebla, jaki nam aktualnie pasuje.

Narożnik Nevada marki Allibert

narożnik nevada 21

Narożnik marki Allibert: Nevada, Fot. Ogrodosfera.pl

Jest to narożnik, który sprawdzi się nie tylko w ogrodzie, ale także w niejednym salonie. Na uwagę zasługuje szczególnie kompozycja kolorów, która została zastosowana do wyprodukowania tego modelu mebla: na zdjęciu mamy tutaj antracyt z ciemnym grafitem. Inna wersja kolorystyczna to głęboki brąz połączony z poduszkami w kolorze ecru. Zestaw Nevada jest często wybierany przez rodziny, które posiadają tarasy w niezbyt dużych wymiarach. W mniejszych przestrzeniach niestety czasami trzeba mocno kombinować i zmieniać ułożenie mebli w zależności od tego ile osób aktualnie znajduje się na takiej przestrzeni. Do zestawu dołączany jest stolik kawowy, który pasuje wymiarami i użytym kolorem do narożnika.

Modułowy charakter narożnika powoduje, że dość łatwo poddaje się czyszczeniu – aby utrzymać go we względnej czystości nie trzeba zaglądać do zakamarków ani męczyć się z docieraniem do najróżniejszych szczelin z odkurzaczem. Wystarczy rozdzielić każdą część i dokładnie ją wyczyścić. Narożniki tego typu są często wykorzystywane nie tylko w przestrzeni domowej, ale też w ogródkach restauracyjnych lub w hotelach.

Leżaki technorattanowe

Inny mebel, który służy przede wszystkim wypoczynkowi i stwarza możliwość położenia się na nim, to leżak Daytona. Jest to leżak, który można ustawić zarówno na tarasie, jak i na żywym podłożu w ogrodzie – nie spleśnieje, nie zgromadzi się w nim wilgoć, nie zbutwieje. Ponadto, leżaki technorattanowe świetnie sprawdzają się nad basenami – wilgoć, która panuje w takich warunkach nie wpływa destrukcyjnie na technorattan.

Jest to leżak wykonany przez angielskiego producenta: firmę Keter, której europejska siedziba mieści się w Holandii. Leżak jest wyposażony w regulowane oparcie (czterostopniowe), dzięki czemu istnieje możliwość dostosowania konstrukcji do aktualnych preferencji. Leżak może być tez rozłożony na płasko. Według wskazówek producenta, przewidziane maksymalne obciążenie, jakie jest w stanie wytrzymać leżak wynosi około 110 kg (w przeliczeniu na jeden metr kwadratowy). W zestawie znajduje się materac, który niesamowicie zwiększa wygodę użytkowania.

leżak Daytona 2

Technorattanowy leżak Daytona, Keter. Fot. Ogrodosfera.pl

Leżak, podobnie jak powyższy zestaw Nevada, jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: antracyt z grafitem oraz brąz z poduszkami w kolorze ecru.

Zestaw mebli: Corfu Relax

Wracając jednak do narożników, poniżej prezentujemy kolejny udany model, nie stwarzający już tak wielkich możliwości swobodnej aranżacji jak zestaw Nevada, ale prezentujący równie dużo zalet zestaw Corfu Relax. Jest to dość duży narożnik, na którym jednocześnie może zmieścić się około 5 swobodnie siedzących osób. Na uwagę zasługuje w szczególności oparcie – ergonomiczne, dostosowane do fizjonomii człowieka. Jest to zestaw sprzedawany razem ze stolikiem, w którym znajduje się pojemny schowek.

Corfu Relax

Wygodny narożnik Corfu Relax, marki Keter, fot. Ogrodosfera.pl

Zestaw Corfu Fiesta marki Keter wykonany jest w całości z technorattanu, który nadaje całej konstrukcji niezwykłej lekkości. Jednocześnie, meble są stabilne i stoją spokojnie nawet w czasie, gdy wieje wiatr. Meble mają podłokietniki, które zwiększają wygodę użytkownika. Na siedziskach znajdują się miękkie poduszki. Narożnik ze stolikiem dobrze jest zestawić z innymi meblami produkowanymi przez firmę Keter: z fotelami i sofami, utrzymanymi w tym samym stylu. Zestaw dostępny jest w trzech wersjach kolorystycznych: antracyt, brąz, cappuccino.

Zestaw California 3 Seater

Zestaw równie pojemny i rozbudowany, to zestaw mebli technorattanowych California 3 Seater- również wyprodukowany przez markę Keter. Jest to zestaw składający się z jednej dużej sofy i dwóch foteli. Dodatkowo, do zestawu dołączany jest stolik.

california 3

Zestaw California 3 Seater, marki Keter. Fot. Ogrodosfera.pl

Zestaw California 3 Seater wyposażony jest w poduszki zarówno na siedziskach, jak na oparciach. Cechą charakterystyczną tego zestawu jest prosta, geometryczna wręcz bryła. To sprawia, że zestaw wyjątkowo dobrze sprawdza się w aranżacjach minimalistycznych. Zestaw dostępny jest w trzech wersjach kolorystycznych brązowy, cappuccino, szary.

Zestaw mebli technorattanowych Monaco

"AntracytowyZestaw Monaco, Keter

Nieco okrojona wersja powyższego zestawu to zestaw Monaco. W skład zestawu Monaco wchodzi nieco mniejsza sofa – dwuosobowa. Do sofy dołącza się dwa fotele i stolik kawowy. Wnętrze stolika to pojemna skrzynia, której pokrywę stanowi blat stołu. Meble są solidne i wytrzymałe. Poduchy znajdują się zarówno na oparciach, jak na siedziskach. Pokrowce poduszek są wymienne, co powoduje, że dość łatwo jest je utrzymać w czystości. Zestaw, podobnie jak inne meble marki Keter, docierają do klientów w wersji zapakowanej, przeznaczonej do samodzielnego montażu. Meble stoją na nóżkach, co nadaje im wizualnie lekkości. Zestaw dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych: antracyt i szary. Jest to zestaw przewidziany na cztery osoby.

Corfu Fiesta

Zestaw mebli Corfu Fiesta (producent: Keter): idealny do urządzania kolacji na powietrzu. Fot. Ogrodosfera.pl

Zestaw mebli Corfu Fiesta (producent: Keter): idealny do urządzania kolacji na powietrzu. Fot. Ogrodosfera.pl

Kolejne meble w naszym zestawieniu to model Corfu Fiesta: zestaw przeznaczony dla sześciu osób. Mamy tutaj dwie dwuosobowe sofy i dwa fotele. Zestaw jest idealny do urządzania kolacji i obiadów na świeżym powietrzu dzięki dość rozłożystemu stolikowi, który jest dołączany do zestawu: blat ma wymiary 160 x 95 cm. Do mebli dołączane są poduszki ze zdejmowanymi pokrowcami. Zestaw Corfu Fiesta, podobnie jak narożnik Monaco opisany wyżej, zwraca na siebie uwagę ze względu na doskonale wyprofilowane oparcia. Są to ergonomiczne, dostosowane do potrzeb człowieka oparcia, które stwarzają możliwość prawdziwego odpoczynku.
Zestaw Corfu Fiesta dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych: brązowej lub antracytowej. Meble wsparte są na solidnych nóżkach ulokowanych w kierunku zewnętrznym, dzięki czemu zestaw Corfu Fiesta odnajdzie się nie tylko w altanie, pod wiatą lub na osłoniętym tarasie, ale także na otwartej przestrzeni wyeksponowanej na silne podmuchy wiatru.

Corfu Set

Zestaw kawowy z technorattanu

Zestaw kawowy z technorattanu Corfu Set, marki Keter

Zestaw Corfu Set to propozycja dla osób, którym zależy na uzyskaniu kameralnego wystroju w swoim zakątku wypoczynkowym. W skład zestawu wchodzi wygodna dwuosobowa sofa oraz dwa fotele. Dodatkowo, mamy też niski stolik kawowy, z konstrukcją ułatwiającą przenoszenie go. Meble sprawiają wrażenie bardzo lekkich dzięki nóżkom, na których się wspierają. Jednocześnie jednak są na tyle stabilne, że możemy być pewni o to czy się nie wywrócą przy pierwszych podmuchach wiatru. Zestaw Corfu Set dostępny jest w pięciu kolorach do wyboru, w tym, co ciekawe, w kolorach jasnych. Wbrew pozorom, jasne meble technorattanowe nie sprawiają zbyt wiele problemów praktycznych – ze względu na właściwości technorattanu, nie są one trudne w czyszczeniu, nie wyglądają tandetnie i w rzeczywistości łatwo je zestawić z większością rzeczy, które przeciętny Kowalski posiada w ogrodzie. Do mebli dołączane są miękkie poduszki wypełnione dobrej jakości włókniną, której właściwości sprawiają, że poduszki nie odkształcają się nawet przy dłuższym użytkowaniu.

Corfu Weekend

Jeśli chcielibyśmy ograniczyć aranżację naszego zakątka ogrodowego do zakupu zestawu dla dwóch osób, wówczas dobrą propozycją wydaje się zestaw Corfu Weekend, czyli dwa fotele i mały stolik. Na uwagę szczególnie zwraca stabilność konstrukcji – blat stołu, podobnie jak siedziska w fotelach opierają się na

Kameralny zestaw Corfu Weekend (Keter).

Kameralny zestaw Corfu Weekend (Keter).

rozłożystych nóżkach zorientowanych zewnętrznie. To właśnie stabilność i odpowiedni wymiar stanowi o sile tego zestawu. Użytkownik może, niezależnie od swoich gabarytów- usiąść wygodnie i oprzeć się o odpowiednio wyprofilowane oparcie lub przenieść ciężar ciała na podłokietniki, które znajdują się na idealnej wysokości.
Niski stolik kawowy dołączany do zestawu jest w całości pleciony z technorattanu, opiera się na solidnej konstrukcji. Do zestawu dołączone są poduszki na siedziskach. Meble Corfu Weekend dostępne są w czterech wersjach kolorystycznych. Fotele w zestawie maja wymiary: 79 x 70 x 75 cm, stolik zaś: 77 x 57 x 42 cm. Producent udziela dwuletniej gwarancji na meble.

Love Seat

Dwuosobowa sofa Love Seat, Keter

Dwuosobowa sofa Love Seat, Keter

Nasze zestawienie kończy sofa technorattanowa Corfu Love Seat, pochodząca również od producenta: Keter. Jest to niedroga sofa (cena w Ogrodosferze: 519 zł), która cechuje się w szczególności ergonomicznym kształtem. Jest stabilna, lekka i przyjazna naszym plecom. Do sofy dołączane są poduszki umieszczane na siedziskach. Sofa pasuje doskonale do pozostałych produktów firmy Keter, dlatego zakup tej sofy jako pierwszego elementu do naszego zakątka ogrodowego nie nastręczy nam w przyszłości problemów z ułożeniem harmonijnej aranżacji.

Produkt dociera do klienta złożony, trzeba sofę samodzielnie zmontować w całość. Na końcu co nieco o wymiarach sofy. Jej wysokość wynosi prawie 80 cm, szerokość: 128 cm, co pozostawia nas spokojnym o wygodę dwóch osób znajdujących się na niej w tym samym czasie.

About author

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *