Skrzynie ogrodowe marki Keter. Wybieramy najlepsze modele

Gdy nadchodzi lato i życie przenosi się na tarasy i balkonu, wówczas pojawia się problem zaaranżowania przestrzeni w taki sposób, aby było wygodnie i funkcjonalnie. Tarasy i balkony, na których spędzamy wieczory często staja się podstawowymi miejscami organizacji życia rodzinnego.  Przenosimy tam wszystko to, czego potrzebujemy do codziennego życia: zabawki dla dzieci, książki, materiały do pracy, naczynia, poduszki, sprzęt do grillowania. W takiej sytuacji szybko okazuje się, że potrzebny jest sprawny system przechowywania. Jednym z lepszych pomysłów jest skrzynia ogrodowa, dzięki której możliwe jest szybkie uporządkowanie przestrzeni: wrzucamy wszystko szybko do środka i właściwie problem z głowy.

Ponadto, skrzynie ogrodowe z szeroką klapą i mocną konstrukcją służą jako dodatkowe siedziska. Na szczęście, w dzisiejszych czasach producenci i dystrybutorzy mebli ogrodowych proponują swoim odbiorcom nieprzebraną różnorodność wzorów, kolorów, kształtów i rodzajów skrzyń, które możemy sobie kupić, aby nasza przestrzeń ogrodowa była nie tylko uporządkowana, ale także aby nabrała walorów estetycznych dzięki nowemu meblowi.

skrzynia Hollywood, producent Keter

Jeden z mniejszych modeli: skrzynia o pojemności 270 l. Keter, model Hollywood

Poniżej znajduje się przegląd ciekawych skrzyń ogrodowych, które możemy ustawić na balkonie lub tarasie. Są to skrzynie estetyczne, pojemne i mają sprawdzoną, dobrą jakość. W dodatku, wybraliśmy te skrzynie, w przypadku których stosunek ceny do jakości jest bardzo korzystny dla klienta.

Tym razem wzięliśmy pod lupę producenta Keter: izraelską firmę z siedzibą w Holandii, która specjalizuje się w oferowaniu swoim klientom profesjonalnych produktów do ogrodu.

Skrzynie ogrodowe o pojemności 270 l

Pierwsza w naszym zestawieniu  jest skrzynia o modelu Hollywood. Jest to skrzynia wykonana z tworzywa sztucznego, co nadaje jej wyjątkowej trwałości i odporności na przemakanie. Tworzywo sztuczne, z którego wykonana jest skrzynia, ma fakturę imitującą rysunek naturalnego drewna, co powoduje, że skrzynia wygląda na drewnianą. Jest lekka i wygodna w przenoszeniu: w jej bocznej części znajdują się wygodne uchwyty, które ułatwiają podnoszenie całej konstrukcji, nawet jeśli w środku znajdują się przedmioty o pokaźnej wadze.

Keter Hollywood to skrzynia o szerokości jednego metra, co oznacza, że jej pokrywa ma standardowe wymiary typowego fotela.  Można na niej położyć poduszkę, aby stworzyć wygodne siedzisko. Jest to skrzynia mocna, odporna na działanie ciężarów. Materiał jest łatwy  w czyszczeniu, dzięki czemu szczególnie jej wnętrze można w prosty sposób utrzymać w czystości. Pojemność skrzyni wynosi około 270 l.

Skrzynia może też być schronieniem dla sprzętów i narzędzi ogrodniczych, które chcielibyśmy przechowywać na działce w czasie naszej nieobecności. Jest wyposażona w wygodny zamek, który można dodatkowo wyposażyć w kłódkę. Produkt dociera do klienta w formie złożonej, przeznaczony jest do samodzielnego montażu. Do przesyłki dołączona jest instrukcja obsługi.

skrzynia marvel

Skrzynia ogrodowa Marvel, marki Keter

Skrzynia o tej samej pojemności: 270 l, która również zasługuje na uwagę to model Marvel. Jest to skrzynia o nieco bardziej surowej estetyce: ma ostro zarysowane kanty i prostą konstrukcję. Kolor, w jakim jest dostępna na rynku również przywodzi na myśl czysty minimalizm. Jest to skrzynia, która wygląda na zbudowaną z desek zorientowanych pionowo. Jej wnętrze jest wentylowane za pomocą specjalnych otworów, które zapewniają odpowiedni obieg powietrza wewnątrz utrzymując wnętrze suchym. Wentylacja skrzyni jest bardzo ważna szczególnie wtedy, kiedy planujemy pozostawiać w niej rzeczy podczas naszej dłuższej  nieobecności na działce. Pozostawienie w skrzyni tkanin: poduszek, koców i innych elementów wchłaniających łatwo zapachy jest ryzykowne i może spowodować niemiłą niespodziankę po naszym przyjeździe na działkę, kiedy zechcemy ponownie użyć wszystkich  przechowywanych w skrzyni przedmiotów.

Skrzynia Marvel dostępna jest w stosunkowo niskiej cenie: większości dystrybutorów oferuje ją w przedziale 100 – 200 zł.

Jeśli jednak interesują nas modele o nieco bardziej wysublimowanej estetyce, wówczas mamy możliwość skorzystania z ofert sklepów sprzedających skrzynie z technorattanu. Ciekawym modele jest na przykład model Capri, wspomnianego producenta Keter. Jest to skrzynia o pojemności około 302 l:

capri

Technorattanowa skrzynia Capri (wyprodukowane przez: Keter). Idealnie sprawdza się nie tylko w ogrodzie, ale też na basenie

Jest to skrzynia świetnie pasująca do mebli technorattanowych, które zdobywają coraz szerszą popularność wśród polskich odbiorców. Skrzynia, po zamknięciu, może służyć nam jako dodatkowe siedzisko i taki jej cel został przewidziany w produkcji: producent określa nośność pokrywy na maksymalnie 250 kg, co oznacza, że skrzynia ma konstrukcję jak najbardziej przeznaczoną do bycia obciążaną przez swobodnie siedzącego człowieka.

Skrzynia Keter Glenwood

Osoby potrzebujące skrzyń o zdecydowanie większej pojemności często natomiast interesują się Glenwood Storage Box, która dostępna jest w przystępnej cenie. Jest wyposażona w sprawny mechanizm wspomagający otwieranie dość ciężkiej pokrywy.  Konstrukcja skrzyni przystosowana jest do przetrwania w ekstremalnie trudnych warunkach: jest to skrzynia przeznaczona do trzymania na zewnątrz. Jest to skrzynia, którą można przeznaczyć zarówno do trzymania poduszek i tekstyliów balkonowych, jak również skrzynia, w której można spokojnie trzymać przedmioty o ostrych, nieregularnych narzędziach. Niektórzy klienci narzekają na to, że skrzynia tego rodzaju  nie ma kółek. Należy jednak być świadomym tego, że skrzynie o maksymalnie stabilnej konstrukcji, a tak jest w przypadku skrzyni Keter Glenwood, które jednocześnie są przeznaczone do używania ich jako siedziska, nie mogą być jednocześnie na kółkach. Kółka przeznaczone są dla lżejszych konstrukcji.

0010921_glenwood_deck_box

Duża skrzynia plastikowa do ogrodu: Glenwood Deck Box, Keter

Model Brightwood

Skrzynia jest doskonała dla osób, które potrzebują kompromisu między funkcjonalnością plastiku a wyglądem drewna. Jest to bowiem skrzynia stworzona z materiału jak najbardziej odpornego na działanie warunków zewnętrznych: deszczu, słońca i podmuchów wiatru. Jest to tworzywo sztuczne, które nie odbarwia się, nie odkształca i może stać na zewnątrz niemal w każdych warunkach. Z drugiej strony, producent zadbał o to, aby była to skrzynia wyglądem podobna do drewna. Jej zewnętrzna faktura jest upodobniona do naturalnego rysunku drewna. Skrzynia ma pokaźne rozmiary: jej wysokość sięga ponad pół metra, zaś szerokość jest równa około 140 cm. Oznacza to, że skrzynia będzie wygodnym siedziskiem nawet dla dwóch osób, które chciałyby usiąść na niej jednocześnie. Skrzynia ta, podobnie jak jej poprzedniczka (Glenwood) jest skrzynią z zapewnioną wentylacją w środku. Z uwagi na to, że pokrywa jest dość ciężka, producent zaopatrzył skrzynię w sprawny system wspomagający otwieranie pojemnika. Dzięki temu możemy otwierać skrzynię bezproblemowo jedną ręką w sytuacji, gdy w drugiej ręce mamy ciężkie przedmioty, które chcielibyśmy schować.

wood

Skrzynia ogrodowa Brightwood, Keter. Jak widać, skrzynie tego typu świetnie nadają się do używania ich jako siedzisko,

 

Model Rockwood

Jest to udany model spośród skrzyń nieco większych, które mają zapewnić schronienie licznej grupie szpargałów potrzebujących sprawnego przechowywania. Tworzywo sztuczne, z którego zbudowana jest skrzynia, zapewnia konstrukcji dużą wytrzymałość i nie doprowadza do odkształceń oraz do zwilgocenia wnętrza pojemnika. To wszystko powoduje, że skrzynia, mimo że nie jest tania, jest zakupem na lata. Na powierzchni skrzyni znajduje się wygodne siedzisko, na którym jednocześnie mogą znajdować się dwie osoby (szerokość siedziska wynosi prawie półtora metra).

rock

Skrzynia Rockwood, marki Keter: nieoceniona, gdy mamy małe dzieci

Skrzynia  jest składana, przeznaczona do samodzielnego zamontowania przez użytkownika. Producent przewiduje, że maksymalna ładowność skrzyni wynosi około 50 kg, co pokazuje, że można zmieścić w niej chyba niemal wszystko, czego ogrodnicza dusza zapragnie. Pojemność jest znacząco większa niż w przypadku skrzyń opisywanych poprzednio – wynosi tutaj 455 l i znajduje to odzwierciedlenie w cenie skrzyni: osiąga ona nieco większe ceny niż poprzednio opisane modele. Jednakże klienci, którzy zdecydowali się na tego rodzaju skrzynię twierdzą, że cena jest jak najbardziej j adekwatna do jakości oraz wielkości skrzyni. Pomimo niewątpliwych zalet docenianych przez klientów, którzy zdecydowali się na tego rodzaju skrzynię, istnieją także głosy o tym, że w skrzyni powinno znajdować się oparcie. Niestety jednak, konstrukcja skrzyni gołym okiem nie pozwala na zastosowanie takiego rozwiązania.

skrzynia ławka

Model Eden Garden Bench 265L, Keter: skrzynia połączona z ławką

Skrzynia, która pozwala na korzystanie z niej jak z ławki jest skrzynia Eden Garden Bench, która jest właściwie ciekawą ławką ogrodową. Pod siedziskiem znajduje się pojemna skrzynia, która jest zamykana pokrywą. Zmieścimy w niej poduszki, koc, hamak i inne przedmioty, które zwykle chcielibyśmy chronić przed zamoknięciem. Materiał, z którego wykonana jest ławka, przywodzi na myśl naturalne drewno o jasnym odcieniu. Skrzynia zamykana jest na zamek.

About author

1 Comment

 1. Rafał May 18, 2016 at 8:03 pm

  Witam,
  Chciałbym kupić mostek drewniany dł.4,80m.
  Proszę o odpowiedź jakie są u Państwa możliwości zakupu.

  z góry dziękuję za odpowiedź,
  Rafał Chmielewski

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *