Trejaże

Trejaże

Trejaże to jedne z najpopularniejszych budowli ogrodowych – warto jednak pamiętać, że istnieją również modele przeznaczone do zastosowania na balkonach czy tarasach. Podstawową rolą jaką trejaż ma do spełnienia jest podtrzymywanie roślin. Oprócz tego jest on ozdobą, która podnosi estetyczne walory otoczenia.

Wybór odpowiedniego trejażu jest podyktowany paroma istotnymi przesłankami. Przede wszystkim trzeba brać pod uwagę to jak dużo miejsca możemy na takową budowlę przeznaczyć – w tym kontekście nie bez znaczenia jest wielkość naszego ogrodu. Musimy również zastanowić się nad tym jaki materiał nas interesuje. Trejaże są na ogół wykonywane z drewna, aczkolwiek w sprzedaży dostępne są także i inne modele – wiklinowe, bambusowe, metalowe czy z tworzyw sztucznych. Najważniejsze jest to, by konstrukcja była mocna, stabilna i dobrze zabezpieczona przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych takich jak m. in. wilgoć oraz promenowanie UV.

Trejaże różnią się pomiędzy sobą także i stylistyką, co daje spore możliwości aranżacyjne. Oczywiście, walorów estetycznych nie sposób pominąć – trejaż musi przecież pasować do naszego ogrodu.

Rynkowa oferta w tym zakresie jest bogata i urozmaicona, w związku z czym niejednokrotnie mamy trudności z dokonaniem stosownego wyboru. Poniżej znajduje się kilka propozycji pochodzących z polskich sklepów internetowych.

1. Szpaler różany 2300 x 1800 x 650

Szpaler różany 2300 x 1800 x 650 pochodzi ze sklepu Ogrodosfera.pl.

Trejaż wykonany z wysokogatunkowego, impregnowanego drewna sosnowego w kolorze oliwkowo-zielonym. Odznacza się następującymi wymiarami: 2300 mm – wysokość, 1800 mm – długość, 650 mm – szerokość. Waży 75 kg. Piękna dekoracja ogrodowa, która ozdobi każde przejście w ogrodzie bądź ścieżkę. Służy jako praktyczna podpora dla roślin, w szczególności dla róż. Posiada trwałą i stabilną konstrukcję. Przeznaczony jest do wieloletniego użytku.

Cena: 313,00 zł

2. Pergola kratowa Trejaż

 

Pergola kratowa Trejaż pochodzi ze sklepu Pergole Ogrodowe.

Piękny trejaż wykonany z wysokiej jakości drewna, który znakomicie sprawdzi się w roli dekoracji ogrodu, tarasu czy balkonu. Cechuje go prosty i uniwersalny design, który będzie doskonale pasował do rozmaitych aranżacji. To idealna podpora dla wielu roślin umożliwiająca podkreślenie ich urody. Trejaż jest dostępny w kilku wariantach, jeśli chodzi o wymiary – opcja podstawowa to h 60 x 180.

Cena: 49,50 zł

3. Pergola kratowa Trejaż z łukiem Róża

Pergola kratowa Trejaż z łukiem Róża pochodzi ze sklepu Pergole Ogrodowe.

Wyjątkowy, bardzo dekoracyjny trejaż z wysokogatunkowego drewna. Wykończony dekoracyjnymi łukami nadającymi mu niezwykle eleganckiego wyglądu. Będzie z powodzeniem pasował do każdego ogrodu. Za jego pomocą można wyznaczyć w ogrodzie poszczególne strefy użytkowe. Ponadto jest to idealna podpora dla wielu gatunków roślin. Trejaż jest dostępny w paru wariantach, jeśli chodzi o rozmiary – opcja podstawowa to h 120|180|120 x 120.

Cena: 199,00 zł

4. Pergola kratowa Trejaż z łukiem omega

Pergola kratowa Trejaż z łukiem omega pochodzi ze sklepu Pergole Ogrodowe.

Ozdobny trejaż wykonany z najwyższej jakości drewna, który doskonale sprawdzi się w każdym ogrodzie. Znakomita propozycja dla właścicieli ogrodów utrzymanych w różnej stylistyce. Piękna podpora dla wielu gatunków roślin. Górna część wykończona łagodnymi łukami. Trejaż jest dostępny w dwóch wariantach, jeśli chodzi o rozmiary. Wersja podstawowa to h 80|100|80 x 180.

Cena: 89,00 zł

5. Pergola kratowa Trejaż z łukiem

Pergola kratowa Trejaż z łukiem pochodzi ze sklepu Pergole Ogrodowe.

Trejaż wykonany z wysokogatunkowego drewna. Wzór z ukośną kratką. Wykończony klasycznym łukiem. Prosty i zarazem uniwersalny model, który z powodzeniem sprawdzi się w różnych aranżacjach ogrodowych. Nadaje się doskonale do zagospodarowania przestrzeni, jest idealną podporą dla roślin i wyjątkową ozdobą. Dostępny w dwóch rozmiarach – podstawowy wariant to h 160|180|160 x 180.

Cena: 115,00 zł

6. Bambusowy trejaż ZEN

Bambusowy trejaż ZEN pochodzi ze sklepu Videx.pl.

Wyjątkowy trejaż bambusowy o wymiarach 90 x 180 cm. Utrzymany w orientalnej stylistyce – będzie pasował do wielu aranżacji. Idealnie nadaje się do zastosowania na balkonie czy na tarasie. Doskonała podpora dla różnych roślin – ze szczególnym wskazaniem na gatunki pnące. Przeznaczony do zamontowania przy ścianie. Prosty i jednocześnie elegancki design. Posiada bardzo stabilną ramę.

Cena: 413,30 zł

7. Trejaż szpaler Coventry Classic, brązowy

Trejaż szpaler Coventry Classic, brązowy pochodzi ze sklepu Videx.pl.

Ozdobny trejaż wykonany z wytrzymałego i odpornego na uszkodzenia mechaniczne oraz czynniki atmosferyczne tworzywa sztucznego (polietylen) ze wzorem słojów drewna i ukośnym wzorem kratki. Trejaż nie posiada ram. Jest przeznaczony do zamontowania na ścianie za pomocą uchwytów dystansowych. Idealnie nadaje się na tarasy, balkony czy do domków letniskowych. Dostępny w kilku wersjach rozmiarowych – podstawowy wariat to 60 x 120 cm.

Cena: 109,30 zł

8. Trejaż z wikliny, szpaler, rozciągany

Trejaż z wikliny, szpaler, rozciągany pochodzi ze sklepu Videx.pl.

Piękny trejaż wiklinowy, którego charakterystyczną cechą jest rozciągliwość – dzięki temu rozmiary można dopasować do własnych potrzeb. Rozmiary złożonego wyrobu wynoszą: szerokość – 85 cm, wysokość – 22 cm. Trejaż można wykorzystywać zarówno pionowo, jak i poziomo – w ogrodach, domach, na tarasach czy balkonach. Świetna podpora dla wielu gatunków roślin ze szczególnym wskazaniem na gatunki jednoroczne ja np. wilec, tunbergia, nasturcja czy wyka.

Cena: 44,90 zł

9. Trejaż szpaler Coventry-Classic, biały

Trejaż szpaler Coventry-Classic, biały pochodzi ze sklepu Videx.pl.

Trejaż wykonany z wysokogatunkowego tworzywa sztucznego (polietylen o dużej gęstości) w klasycznym, białym kolorze, który doskonale sprawdzi się w wielu aranżacjach. Montuje się go do ściany balkonu, tarasu czy domu za pomocą uchwytów dystansowych, co gwarantuje odpowiednią wentylację oraz zapobiega mnożeniu się grzybów i atakom szkodników. Trejaż bez ram, z wzorem kratki o małych oczkach. Dostępny w dwóch rozmiarach – wariant podstawowy to 60 x 120 cm.

Cena: 107,90 zł

10. Trejaż szpaler Coventry-Classic, zielony

Trejaż szpaler Coventry-Classic, zielony pochodzi ze sklepu Videx.pl.

Trejaż z wytrzymałego i odpornego na działanie czynników zewnętrznych tworzywa sztucznego (polietylen o dużej gęstości). Funkcjonalny i jednocześnie bardzo dekoracyjny. Model ten jest przeznaczony do zamontowania na ścianie za pomocą specjalnych uchwytów dystansowych. Trejaż bez ram z ukośnym wzorem kratki. Kolor – zielony. Dostępny w dwóch rozmiarach – podstawowy wariant to 60 x 120 cm.

Cena: 109,30 zł

11. Podpora do kwiatów, trejaż

Podpora do kwiatów, trejaż pochodzi ze sklepu Aleja Kwiatowa.

Piękny, metalowy trejaż, który doskonale sprawdzi się jako oryginalna ozdoba rabaty kwiatowej. Przeznaczony do wbicia w podłoże lub zabetonowanie. Idealnie nadaje się do wyższych bylin i roślin. Będzie ładnie wyglądał w ogrodach o zróżnicowanej stylistyce. Trejaż w czarnym kolorze, posiada szklaną ozdobę. Jego wymiary wynoszą: 152 cm – wysokość, 46 cm – szerokość. Model ten waży ok. 4 kg.

Cena: 59,00 zł

12. Trejaż pojedynczy

Trejaż pojedynczy pochodzi ze sklepu Andrewex.

Pojedynczy trejaż ogrodowy wykonany z wysokiej jakości drewna sosnowego, które zostało zabezpieczone przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych za pomocą impregnacji ciśnieniowej. Wymiary tego modelu wynoszą: 2400 mm – wysokość, 2800 mm – szerokość. Jego waga to 40 kg. Trejaż odznacza się wytrzymałą i mocną konstrukcją. Jest uniwersalny – będzie pasować do każdego ogrodu.

Cena: 179,00 zł

13. Trejaż podwójny

Trejaż podwójny pochodzi ze sklepu Andrewex.

Podwójny trejaż ogrodowy wykonany z wysokogatunkowego drewna sosnowego zabezpieczonego przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych (wilgoć, promieniowanie UV etc.) za pomocą impregnacji ciśnieniowej. Wymiary tego modelu wynoszą: 2400 mm – wysokość, 4700 mm – szerokość. Waga to 15 kg. Trejaż odznacza się mocną i stabilną konstrukcją. Jego klasyczny, uniwersalny wygląd sprawia, że będzie pasował do każdego ogrodu

Cena: 269,00 zł

About author

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *